aktualizováno 19. 12. 2017

Soutěž Mladí fotografují památky

aktualizováno 19. 12. 2017

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska v současné době organizuje již jedenáctý ročník mezinárodní soutěže Mladí fotografují památky, která je jednou z největších světových akcí pro mladé na poli kulturního dědictví.

Soutěž je učena pro žáky a studenty základních a středních škol, kteří svojí fotografickou tvorbou vyjádří hlavní myšlenky Dnů evropského dědictví (www.ehd.cz).

Celá akce má podpořit zájem a znalosti našeho kulturního dědictví, podpořit znalosti historických budov a zahrad, venkovských a městských krajin uznávané památkové hodnoty či neobvyklé krásy. Soutěž není pouhou „fotografickou" akcí, ale spíše zážitkem spojeným s uměleckým a památkovým dědictvím.

Rada Evropy stanovila pro soutěž tato kritéria: téma - architektonické dědictví, účastníci - mládež navštěvující školní zařízení, věkový limit - 21 let. Uzávěrka pro zasílání soutěžních fotografií je 18. 3. 2018. Účastníci vkládají fotografie na webové stránky www.historickasidla.cz, kde jsou také k dispozici podrobné informace o soutěži. Každý účastník může vložit maximálně 3 fotografie.

Vítězové národního kola soutěže budou slavnostně vyhlášeni u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel na Pražském hradě ve Španělském sále 17. dubna 2018 a postupují do mezinárodní soutěže.

Tak neváhejte a zapojte se!

Kontakt


Zadané podmínce nevyhovuje žádný záznam.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov