aktualizováno 19. 12. 2017

Soutěž Mladí fotografují památky

aktualizováno 19. 12. 2017

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska v současné době organizuje již jedenáctý ročník mezinárodní soutěže Mladí fotografují památky, která je jednou z největších světových akcí pro mladé na poli kulturního dědictví.

Soutěž je učena pro žáky a studenty základních a středních škol, kteří svojí fotografickou tvorbou vyjádří hlavní myšlenky Dnů evropského dědictví (www.ehd.cz).

Celá akce má podpořit zájem a znalosti našeho kulturního dědictví, podpořit znalosti historických budov a zahrad, venkovských a městských krajin uznávané památkové hodnoty či neobvyklé krásy. Soutěž není pouhou „fotografickou" akcí, ale spíše zážitkem spojeným s uměleckým a památkovým dědictvím.

Rada Evropy stanovila pro soutěž tato kritéria: téma - architektonické dědictví, účastníci - mládež navštěvující školní zařízení, věkový limit - 21 let. Uzávěrka pro zasílání soutěžních fotografií je 18. 3. 2018. Účastníci vkládají fotografie na webové stránky www.historickasidla.cz, kde jsou také k dispozici podrobné informace o soutěži. Každý účastník může vložit maximálně 3 fotografie.

Vítězové národního kola soutěže budou slavnostně vyhlášeni u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel na Pražském hradě ve Španělském sále 17. dubna 2018 a postupují do mezinárodní soutěže.

Tak neváhejte a zapojte se!

Kontakt


Zadané podmínce nevyhovuje žádný záznam.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: