aktualizováno 6. 10. 2017

Krumlov se připravuje na hlasování o projektech v rámci participativního rozpočtu

aktualizováno 6. 10. 2017


Na šedesát návrhů v rámci participativního rozpočtu projednal Městský úřad Český Krumlov v červenci s veřejností. Následovalo odborné posouzení a možnosti realizace daných záměrů. V následujících týdnech projednají úředníci vytipované konkrétní projekty přímo s navrhovateli a v listopadu spustí město hlasovací aplikaci v City Barometru, díky které se rozhodne, jaké projekty budou v roce 2018 finančně podpořeny z rozpočtu města a realizovány. Aktuální informace mohou zájemci sledovat na www.rozpocet.KrumlovSobe.cz


Na konci července svolalo město Český Krumlov občany k veřejné diskuzi za účelem projednání návrhů, jež byly předloženy k finanční podpoře z participativního rozpočtu. Jednání se uskutečnilo na městském úřadě za účasti předkladatelů návrhů, vedení města i zainteresované veřejnosti.

Všechny projekty byly detailně prezentovány. Ve většině případů využili žadatelé možnost své záměry upřesnit, a především vysvětlit důvod, který je k podání návrhu motivoval. Mezi projekty se našly i investice, které nesplňují podmínky participativního rozpočtu, nejsou například navrženy na majetku města nebo mnohonásobně převyšují daný rozpočet. Žadatelům byly současně představeny možné kroky a řešení, jak projekty realizovat v rámci aktivit městského úřadu a jeho běžného rozpočtu.

Následující aktivitou projektu participace je setkání předkladatelů projektů se zástupci města a městského úřadu, a sice v úterý 10. října 2017 v odpoledních hodinách na Městském úřadě Český Krumlov v Kaplické ulici 439, v zasedací místnosti ve 3. patře. Setkání bude rozděleno do dvou částí - od 15.00 hodin pro oblasti Nové Dobrkovice, Latrán - Špičák, Nádražní Předměstí, Domoradice a Vyšný a od 17.00 hodin pro oblasti Nové Spolí, Horní Brána, Plešivec, Slupenec. Parkování na parkovišti před úřadem bude v tuto dobu opět zdarma. Cílem zmíněného setkání bude finalizace seznamu projektů a uzavření návrhů vhodných pro hlasování.

Všechny vhodné projekty participativního rozpočtu, mezi kterými bude moci veřejnost hlasovat, budou zveřejněny na webových stránkách www.rozpocet.KrumlovSobe.cz v polovině října. Na uvedených webových stránkách se již nyní mohou registrovat zájemci v aplikaci City Barometr, pod odkazem ROZPOČET - HLASOVÁNÍ. Funkcionalita na hlasování o jednotlivých projektech bude spuštěna v rámci City Barometru v listopadu, aby všichni žadatelé měli dostatečný prostor pro vlastní medializaci projektů a získání potřebných hlasů.

Mezi doručenými projekty dominuje doplnění mobiliáře do veřejného prostranství, úpravy dětských hřišť a herních ploch a posílení bezpečnostních prvků na komunikacích. „Město Český Krumlov přichází s nabídkou financování participativních projektů v tomto roce poprvé a v rámci pilotního projektu samo hledá nejlepší způsob realizace. Pro úředníky, vedení města, předkladatele i samotnou hlasující veřejnost jde o novinku a postupy, které se musíme vzájemně naučit zkoordinovat a co nejlépe oboustranně pochopit. Věřím však, že tuto iniciativu českokrumlovská veřejnost ocení a v příštím roce ji opět využije," uvedl místostarosta Josef Hermann.

Podněty, co by si lidé ve městě přáli, nebo co jim chybí, předložila českokrumlovská veřejnost prostřednictvím online formuláře a osmi sběrných boxů. Možnosti využilo bezmála padesát občanů a podnikatelů z osmi městských částí, kteří zaslali na šedesát projektů.

Podrobnější informace k participativnímu rozpočtu jsou k dispozici na www.rozpocet.KrumlovSobe.cz

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: