aktualizováno 8. 8. 2017

Získejte dotaci za obnovu kulturní památky

aktualizováno 8. 8. 2017

Oddělení památkové péče Městského úřadu Český Krumlov v rámci administrace Programu regenerace připravuje každoroční aktualizaci programu formou průzkumu zájmu o přidělení příspěvku na rok 2018. Příspěvky státní podpory jsou poskytovány za účelem záchrany, zachování a zhodnocení památek.

Program je vypsaný pro opravu objektů zapsaných jako nemovitá kulturní památka a ležících na území městské památkové rezervace Český Krumlov nebo na území městské památkové zóny Český Krumlov-Plešivec v roce 2018. Občané si mohou, v případě zájmu o zařazení opravy jejich domu do programu regenerace na rok 2018, vyzvednout formulář a informace k vyplnění formuláře Průzkum zájmu o přidělení finančních prostředků na rok 2018 nebo přímo na straně Program_regenerace_MPR_Č. Krumlov a_MPZ Č. Krumlov-Plešivec pro rok 2017 (v sekci dokumenty je tiskopis uveden jako první), a nebo osobně na oddělení památkové péče Městského úřadu Český Krumlov, Kaplická 439, Český Krumlov.

Vyplněné tiskopisy je nutno odevzdat na oddělení památkové péče městského úřadu nejpozději do středy 31. srpna 2017 do 14 hodin.

Výše finančních prostředků na rok 2018 se bude odvíjet od zájmu vlastníků kulturních památek o dotace na základě odevzdaných dotazníků. Pro letošní rok 2017 má město připraveno k dispozici ze svého rozpočtu 750 tisíc Kč a od státu 1.685 tisíc korun. Za přispění těchto finančních prostředků by letos měly být opraveny fasády, okna a střech měšťanských domů, střecha kostela sv. Víta.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: