aktualizováno 21. 6. 2017

Opravy v křižovatce u Porákova mostu omezí dopravu

aktualizováno 21. 6. 2017

Řidiči, kteří budou tento týden projíždět Českým Krumlovem, se musí připravit na dopravní omezení, která zkomplikují průjezd světelnou křižovatkou u Porákova mostu. Budou tu probíhat opravy mostního závěru a poškozené vozovky.

Ve středu 21. června zahájí Jihočeský kraj opravy na mostním závěru, které potrvají do pátku 23. června. Provoz na Porákově mostu bude rozdělen vždy do dvou jízdních pruhů a ve třetím zbývajícím budou probíhat stavební práce.

Na toto omezení naváže v pátek 23. června kolem 19. hodiny oprava poškozeného povrchu vozovky uprostřed křižovatky, kterou má v kompetenci Ředitelství silnic a dálnic ČR. Tato oprava je plánována nejdéle do neděle 25. června. „Provoz bude v každém směru sveden do jednoho jízdního pruhu a jednotlivé směry jízdy přes den od 6.00 do 18.00 hodin budou uvolňovat kvalifikovaní pracovníci stavby. Přes noc bude doprava řízena mobilními semafory," vysvětluje prozatímní fungování křižovatky starosta Dalibor Carda. Stálé semafory v křižovatce budou po dobu provádění prací vyřazeny z provozu.

„Také jsme požádali Krajský úřad v Českých Budějovicích o umístění vhodného dopravního značení na křižovatce silnic I/39 a II/155 u Holkova, které upozorní na komplikace v Českém Krumlově a nasměruje řidiče na silnici E55 ke Kaplici," doplňuje opatření starosta.

Dopravně inženýrské opatření je k dispozici zde.

Vzhledem k uvedeným omezením a dalším stavebním pracím ve městě je pravděpodobné, že zpoždění bude nabírat i městská autobusová doprava. 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: