aktualizováno 14. 6. 2017

Cenu města Český Krumlov za rok 2016 získali dva laureáti

aktualizováno 14. 6. 2017

Za svoji píli, pracovitost a aktivity, které přispívají k rozvoji města, získali minulý čtvrtek Cenu města Český Krumlov za rok 2016 podnikatelka Helena Plachtová a kolektiv pracovníků Centra pro pomoc dětem a mládeži.

Z osmi nominací, které byly doručeny na radnici, rozhodlo zastupitelstvo města udělit dvě Ceny města. „Udílení Ceny města je pro nás chvilkou zastavení a zamyšlení nad tím, jaké počiny se ve městě povedly uskutečnit a kdo za nimi stál. V poslední době se v Českém Krumlově rozvinula spousta občanských inciativ, ve kterých pracují aktivní lidé, kteří chtějí pro město něco udělat, a právě pro ně je toto symbolické poděkování určeno," přiblížil smysl ocenění starosta Dalibor Carda.

Za významný přínos ke kulturně společenskému životu ve městě získala ocenění českokrumlovská podnikatelka Helena Plachtová. Záběr aktivit Heleny Plachtové je skutečně široký, organizuje festival Krumlovské podzimní recitály, pořádá koncerty věhlasných interpretů v synagoze a Vlašském dvoře, výstavy, společenská setkání, pečuje o nemovité kulturní památky, poskytuje služby v oblasti gastronomie a ubytování. „Po jejím příchodu do Českého Krumlova se udála úžasná změna, Helena Plachtová začala připravovat pro obyvatele nové kulturní zážitky, které nepřehlédnutelně obohacují život ve městě," doplnil starosta Dalibor Carda. „Chtěla bych poděkovat osudu za příležitost být, žít a pracovat v tak nádherném městě jako je Český Krumlov. Jsem velmi hrdá, že jsem občankou Českého Krumlova," vyjádřila své pocity k ocenění Helena Plachtová.

Za dvacet let mimořádně užitečné a prospěšné činnosti v prevenci společensky patologických jevů u dětí a mládeže a pomoci sociálně znevýhodněným a zdravotně postiženým dětem se druhým držitelem Ceny města se stala organizace Centrum pro pomoc dětem a mládeži. Obecně prospěšná společnost provozuje informační a poradenskou činnost, zajišťuje školení, kurzy, přednášky, kulturně výchovné projekty a další aktivity související s problematikou a zájmovými oblastmi dětí a mládeže. „V Centru se dobrovolní pracovníci věnují s neúnavnou péčí dětem, které potřebují pomoc v těžkých chvílích. Je to vzácná organizace, která vykonává nesmírně záslužnou a důležitou práci," vyzdvihl činnost Centra starosta. Vstřícnost města k projektům Centra ocenil jeho ředitel Vlastimil Kopeček: „Vždy jsme cítili podporu představitelů města k naší činnosti, Cena města nás velmi těší."

Slavnostní přidávání doprovodil koncert Ivy Marešové, Aliaksandra Yasinskiho a Michaela Vašíčka. Hudební večer byl věnován lidem, kteří pracují v pomáhajících profesích na Českokrumlovsku. „V našem světě často nejsou vidět lidé, jejichž úsilí a práce pro druhé je mnohdy důležitější, než si dovedeme představit. Jsou trochu stran pozornosti, a právě tito obětaví lidé si zaslouží naše uznání a povzbuzení," připomněl místostarosta Josef Hermann.

Poprvé byla Cena města Český Krumlov udělena v roce 1994 za předchozí rok. Do roku 2003 byly vyhlašovány ceny v pěti kategoriích - rekonstrukce památkových objektů, kultura, sport, sociální čin a podnikatelský záměr. Od roku 2004 se kategorie již nerozlišují, ale může jej získat více subjektů.

Uznání v podobě žulové dlažební kostky se skleněnou kapkou z dílny českokrumlovského výtvarníka Tomáše Barana odráží přínos k rozvoji či prezentaci města a k obohacení života jeho obyvatel. Cena města Český Krumlov je určena fyzickým osobám, seskupením fyzických osob či právnickým osobám za významné počiny v minulém roce nebo soustavnou činnost v kulturní a umělecké, podnikatelské, sociální nebo sportovní oblasti.

Další informace naleznete na www.ckrumlov.cz/cenamesta

Fotogalerie

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: