aktualizováno 12. 6. 2017

Informace o Slavnostech pětilisté růže pro obyvatele a podnikatele

aktualizováno 12. 6. 2017

Ve dnech 16.-18. června 2017 proběhne v Českém Krumlově již 31. ročník Slavností pětilisté růže, jež pořádá město Český Krumlov, Městské divadlo Český Krumlov a Českokrumlovský rozvojový fond.

DŮLEŽITÉ
• vstupné na akci bude uplatněno v pátek a v sobotu
• v pátek, sobotu a neděli bude uplatněna uzávěra města pro vjezd vozidel do centra města (viz dále)
• letos jsou opět vydávány NÁRAMKOVÉ VSTUPENKY umožňující rychlejší kontrolu a odbavení u vchodu do města, vstupenky jsou vyrobeny z odolného materiálu, který umožňuje bezproblémové vícedenní používání
• občané vnitřního města i pracující ve dnech slavností v prostoru záboru veřejného prostranství se musí prokázat vstupenkou při průchodu kontrolními místy (viz dále)
• více informací a program akce najdete na www.slavnostipetilisteruze.eu, nebo www.ckrumlov.info/slavnosti

ZÁBOR VEŘEJNÉHO PROSTRANSTVÍ
V letošním roce je vstupné vybíráno na území vnitřního města na základě pravomocného rozhodnutí Rady města Český Krumlov. Jedná se o: ulice Horní, Kostelní, nádvoří Prelatury, Parkán, Masná, Šatlavská, Radniční, náměstí Svornosti, Nové město, Formanská, Latrán - od Červené brány, Klášterní dvůr, Klášterní, Zámecké schody, Kájovská, Na Louži, Hradební ulice, navigace podél řeky v Hradební ulici, ulice Široká včetně Ostrova, Panská, Panenská, Soukenická, Dlouhá, prostor za hotelem Dvořák k ulici Radniční, Linecká - od Benešova mostu, Městský park.

VSTUPNÉ pro obyvatele vnitřního města
Osobám s trvalým bydlištěm na území záboru veřejného prostranství budou doručeny volné vstupenky. Jako podklad pro vydání volných vstupenek používáme výstup z evidence obyvatel (pouze jména a adresy) dle trvalého bydliště. Proto ti, kteří nemají trvalé bydliště v místech záboru a trvale bydlící cizinci, volné vstupenky neobdrží. V tomto případě se můžete obrátit ve dnech od 8. do 15. června na tel. 380 727 365, nebo 380 711 775, nebo osobně každý všední den od 8.00 do 16.00 hodin v kanceláři divadla. Tuto vstupenku je nutno nosit v pátek i sobotu, kdy je vybíráno vstupné na akci.

VSTUPNÉ DO MĚSTA pro obyvatele
Obyvatelům Českého Krumlova poskytujeme zvýhodněnou vstupenku na celé slavnosti za 100 Kč. Tyto vstupenky lze zakoupit pouze v předprodeji (viz kontakty níže), a to do pátku 16. června do 14.00 hodin. Při koupi vstupenek musíte věrohodně prokázat trvalé bydliště v Českém Krumlově. Maximální počet vydaných vstupenek je 5 ks. Tuto vstupenku je nutno nosit v pátek i sobotu, kdy je vybíráno vstupné na akci. Na branách do města ve dnech slavností již tyto vstupenky zakoupit nelze!

VSTUPNÉ DO MĚSTA pro podnikatele a jejich zaměstnance s provozovnou v centru města
Pro provozovny na území tohoto záboru jsme připravili opět volné neprodejné vstupenky pro zaměstnance, kteří budou ve dnech slavností v zaměstnání. Tuto vstupenku je nutno nosit v pátek i v sobotu, kdy je vybíráno vstupné na akci. Vstupenky si můžete vyzvednout od 8. do 15. června v kanceláři divadla. Vzhledem k nutnosti průkazné evidence požadujeme potvrzený jmenný seznam zaměstnanců, kteří jsou v pracovněprávním vztahu a budou ve dnech slavností v zaměstnání. Vzhledem k zneužívání tohoto systému byla pravidla vydávání volných vstupenek zpřísněna, děkujeme vám za pochopení a spolupráci. Pro usnadnění jsme pro vás vytvořili formulář, který použijte. Tento formulář vám bude dodán do poštovních schránek, nebo si jej můžete vyzvednout v kanceláři divadla, případně vám jej zašleme v elektronické podobě. Telefonické dotazy zodpoví Věra Cábová na tel. 380 727 365.

VSTUPNÉ DO MĚSTA pro návštěvníky akce, ubytované ve městě a organizované skupiny
Všichni návštěvníci akce, tj. i návštěvníci ubytovaní v ubytovacích zařízeních v historickém centru města, jsou povinni uhradit vstupné. Prosíme vás, abyste své obchodní partnery a klienty upozornili na fakt, že v pátek 16. a v sobotu 17. června 2017 bude vstup do města možný pouze s platnou vstupenkou, abychom společně předešli případným nedorozuměním. Děkujeme!

• jednodenní vstupné: pátek - dospělí 200 Kč (8 EUR), sobota - dospělí 300 Kč (12 EUR)
• dvoudenní vstupné (permanentní vstupenka): dospělí - 300 Kč (12 EUR), studenti - 150 Kč (6 EUR), pro držitele ISIC, ITIC karet, děti do 15 let - 75 Kč (3 EUR)
• organizované skupiny, hromadné objednávky - 250 Kč (10 EUR) - pro skupiny nad 10 osob na základě písemné objednávky
• vstup zdarma: děti do 10 let, návštěvníci v historických kostýmech (gotika, renesance), držitelé ZTP

Vstupenky jsou v již v předprodeji v níže uvedených předprodejích. Vstupenky vám rádi zašleme na dobírku, nebo připravíme k osobnímu vyzvednutí. Objednávky můžete zasílat elektronicky na vstupenky@divadlock.cz, nebo se obrátit na níže uvedené předprodeje.

POJIŠTĚNÍ AKCE
Vzhledem k velké návštěvnosti mají pořadatelé akce sjednáno úrazové pojištění návštěvníků a pojištění odpovědnosti za škody. V případě nutnosti prosím neprodleně kontaktujte ředitele Městského divadla Český Krumlov na tel. 602 331 162, nebo elektronickou poštou na adresu info@divadlock.cz

PARKOVÁNÍ A VJEZD DO MĚSTA
Město bude uzavřeno pro vjezd motorových vozidel v pátek 16. června od 12.00 hodin do 24.00 hodin. V sobotu 17. června bude město uzavřeno pro vjezd motorových vozidel od 8.00 do 1.00 hodin, zásobování bude možné nejpozději do 9.00 hodin. Hlavní historický průvod projde městem v sobotu v 15.00 hodin. V neděli 18. června bude omezen průjezd městem od 10.00 do 16.00 hodin. V nejnutnějších případech kontaktujte naše informační středisko na tel. 380 727 369.

HUDEBNÍ PRODUKCE
V případě, že máte zájem obohatit program slavností pro své hosty jakoukoliv hudební produkcí ve vašem zařízení, žádáme vás o respektování programu Slavností pětilisté růže. Konkrétně pak žádáme, abyste se vyhnuli hlasitým hudebním produkcím v exteriérech, které negativně ovlivňují probíhající produkce v rámci hlavního programu a dodržovali platné vyhlášky města. Budeme velice rádi, budete-li své záměry konzultovat s námi, abychom si dohodli konkrétní podmínky a časy ke spokojenosti naší i vaší.

SLAVNOSTNÍ OHŇOSTROJ
Upozorňujeme na konání slavnostního ohňostroje, a to v sobotu 17. června od 24.00 hodin. Patnáctiminutový ohňostroj bude odpálen z jižních zámeckých teras a za objektem zámku z prostoru u Chvalšinského potoka.

INFOSERVIS VE DNECH SLAVNOSTÍ
V případě jakýchkoli problémů či dotazů se můžete kdykoli obrátit na informační servis slavností na tel. 380 727 369, na kterém je ve dnech slavností stálá informační služba. Do pátku 16. června a opět po skončení slavností můžete informace získat na tel. 380 711 775.

PŘEDPRODEJ
INFOCENTRUM Český Krumlov, náměstí Svornosti 2, Český Krumlov, tel. +420 380 704 622-3, fax +420 380 704 619, e-mail: info@ckrumlov.info, www.ckrumlov.info/infocentrum

UNIOS TOURIST SERVICE, Zámek 57 - 1. nádvoří, Český Krumlov, tel. 380 725 110, 380 725 119, e-mail: tourist.service@unios.cz

MĚSTSKÉ DIVADLO ČESKÝ KRUMLOV, Horní Brána 2,Český Krumlov, tel. + fax: +420 380 711 775, e-mail: vstupenky@divadlock.cz, www.divadlo.ckrumlov.cz

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: