aktualizováno 23. 6. 2017

Strategie cestovního ruchu v Českém Krumlově

aktualizováno 23. 6. 2017

Ve spolupráci a spolufinancování Českokrumlovského rozvojového fondu, města Český Krumlov, místního Sdružení cestovního ruchu ČK a Jihočeské centrály cestovního ruchu vznikl dokument Strategie cestovního ruchu. Externím konzultantem a zpracovatelem byla firma KPMG.

Dokument obsahuje nejen velmi kvalitní analýzu dosavadního vývoje a současného stavu místního cestovního ruchu, ale doporučuje i jeho budoucí směřování, hlavní cíle, priority a opatření, jak je naplnit. Mezi nejdůležitější návrhy a doporučení koncepce patří zejména zvýšení atraktivity destinace pro vícedenní návštěvníky rozšířením celkové nabídky o atraktivity okolí města a Lipenska a zkvalitněním služeb a produktů cestovního ruchu.

Dále vznik destinační společnosti, jejíž hlavní náplní bude propagace destinace a marketing, a jejímiž členy bude ČKRF, který má doposud tuto činnost výhradně ve své kompetenci, dále město Český Krumlov a některá okolní města a obce a zástupci podnikatelského sektoru z oblasti cestovního ruchu.

Kromě zkvalitnění destinačního managementu a nabídky destinace je a bude klíčovým cílem města podstatné zvýšení příjmů z cestovního ruchu do rozpočtu města, které by se měly stát významným zdrojem snižování investičního dluhu váznoucího na infrastrukturním majetku města, zejména v jeho okrajových částech (revitalizace sídlišť, příprava území pro bytovou výstavbu, rekonstrukce vyhospodařeného městského majetku, jako sítě komunikací, areálu hřbitova apod.)

Strategie cestovního ruchu vznikla v návaznosti na nový strategický plán rozvoje města Český Krumlov. Více informací k projektu strategického plánu je k dispozici na www.KrumlovSobe.cz

Dokumenty

Strategie cestovního ruchu v Českém Krumlově (verze červen 2017)

Mapa Strategie cestovního ruchu (verze červen 2017)

Implementační část Strategie

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: