aktualizováno 28. 4. 2017

Aktivity Českého červeného kříže v Českém Krumlově

aktualizováno 28. 4. 2017Český červený kříž - Český Krumlov

Oblastní spolek Českého červeného kříže Český Krumlov (ČČKČK) spolu s místními skupinami působícími v našem okrese (MS Český Krumlov, Brloh, Frymburk, Hořice na Šumavě, Horní Planá, Zlatá Koruna a Junioři Č. K.) již tradičně nabízí zajištění zdravotnického dozoru při různých sportovních, společenských a kulturních akcích. Zaměřuje se také na pořádání školení v první a předlékařské pomoci pro zaměstnance firem, za zvýhodněnou cenu pro neziskové organizace a školy a v neposlední řadě i pro zájemce z řad široké veřejnosti. Nabídka kurzů je od základních znalostí první pomoci až po akreditované kurzy pro zdravotníky letních táborů, lyžařských kurzů a ostatních zotavovacích akcí. V případě přednášek pro školy je vždy obsah přizpůsoben pro děti různého věku.

Okresní školicí středisko opět pořádá o letních prázdninách pobytový tábor pro děti. O místa na táboře je velký zájem, a proto proběhnou v letošním roce turnusy dva. Oba se budou konat v měsíci srpnu, bližší informace naleznete na internetových stránkách www.cckck.cz

Mezi větší akce se v letošním roce zařadí stěhování Ošacovacího střediska. 2. května 2017 otevírá Ošacovací středisko v nových prostorech. Z autobusového nádraží v Českém Krumlově se přestěhuje do přízemí budovy v areálu bývalého Ambitu, nyní areál GKD. Hlavním úkolem Ošacovacího střediska je zajištění ošacení, obuvi a bytového textilu sociálně slabším občanům na základě doporučení vydaného Městským úřadem - Odborem sociálních věcí a zdravotnictví. Pro tyto občany je poskytnuté zboží zdarma. Je zde ale i možnost velmi levně zakoupit použité oblečení. Středisko také vítá od obyvatel darování jakékoliv čistého a nepoškozeného oblečení, bytovéhu textilu apod. Ošacovací středisko je otevřeno od pondělí do pátku od 9.00 do 15.00 hod., s polední pauzou od 11.00 do 11.30 hod., tel. kontakt 739 139 564.

Z materiální pomoci nabízí ČČKČK zapůjčení vysoušečů vlhkosti zn. KROLL T20 (kapacita vysoušení 40 l/24 hod.) za cenu 1 000 Kč/měs., není požadována kauce. Dále je možné zapůjčení mechanických invalidních vozíků pro dospělé i děti za 6 Kč/den.

Kontakt

Bližší informace o činnosti ČČKČK získáte na www.cckck.cz ,na e-mailu ceskykrumlov@cervenykriz.eu nebo na tel. č. 739 661 561.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: