aktualizováno 28. 4. 2017

Aktivity Českého červeného kříže v Českém Krumlově

aktualizováno 28. 4. 2017Český červený kříž - Český Krumlov

Oblastní spolek Českého červeného kříže Český Krumlov (ČČKČK) spolu s místními skupinami působícími v našem okrese (MS Český Krumlov, Brloh, Frymburk, Hořice na Šumavě, Horní Planá, Zlatá Koruna a Junioři Č. K.) již tradičně nabízí zajištění zdravotnického dozoru při různých sportovních, společenských a kulturních akcích. Zaměřuje se také na pořádání školení v první a předlékařské pomoci pro zaměstnance firem, za zvýhodněnou cenu pro neziskové organizace a školy a v neposlední řadě i pro zájemce z řad široké veřejnosti. Nabídka kurzů je od základních znalostí první pomoci až po akreditované kurzy pro zdravotníky letních táborů, lyžařských kurzů a ostatních zotavovacích akcí. V případě přednášek pro školy je vždy obsah přizpůsoben pro děti různého věku.

Okresní školicí středisko opět pořádá o letních prázdninách pobytový tábor pro děti. O místa na táboře je velký zájem, a proto proběhnou v letošním roce turnusy dva. Oba se budou konat v měsíci srpnu, bližší informace naleznete na internetových stránkách www.cckck.cz

Mezi větší akce se v letošním roce zařadí stěhování Ošacovacího střediska. 2. května 2017 otevírá Ošacovací středisko v nových prostorech. Z autobusového nádraží v Českém Krumlově se přestěhuje do přízemí budovy v areálu bývalého Ambitu, nyní areál GKD. Hlavním úkolem Ošacovacího střediska je zajištění ošacení, obuvi a bytového textilu sociálně slabším občanům na základě doporučení vydaného Městským úřadem - Odborem sociálních věcí a zdravotnictví. Pro tyto občany je poskytnuté zboží zdarma. Je zde ale i možnost velmi levně zakoupit použité oblečení. Středisko také vítá od obyvatel darování jakékoliv čistého a nepoškozeného oblečení, bytovéhu textilu apod. Ošacovací středisko je otevřeno od pondělí do pátku od 9.00 do 15.00 hod., s polední pauzou od 11.00 do 11.30 hod., tel. kontakt 739 139 564.

Z materiální pomoci nabízí ČČKČK zapůjčení vysoušečů vlhkosti zn. KROLL T20 (kapacita vysoušení 40 l/24 hod.) za cenu 1 000 Kč/měs., není požadována kauce. Dále je možné zapůjčení mechanických invalidních vozíků pro dospělé i děti za 6 Kč/den.

Kontakt

Bližší informace o činnosti ČČKČK získáte na www.cckck.cz ,na e-mailu ceskykrumlov@cervenykriz.eu nebo na tel. č. 739 661 561.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov