aktualizováno 26. 4. 2017

Kouzelný Krumlov přivítá jaro

aktualizováno 26. 4. 2017

Od pátku 28. dubna až do pondělí 1. května nabídne Český Krumlov tradiční oslavy jara a měsíce lásky. Město se opět po roce promění v Kouzelný Krumlov s bohatým programem nejen pro zamilované.

Již v pátek 28. dubna se náměstí Svornosti promění v náměstí Lásky a ožije májovým jarmarkem. Po čtyři dny zde budou trhovci od 10 do 18 hodin nabízet množství tradičních českých pochutin a laskomin, těšit se návštěvníci mohou také na ukázku řemesel i prodej drobných dárků spojených s májem - měsícem lásky.

Bohatý a pestrý program v ulicích města zahájí studenti krumlovského gymnázia v pátek  28. dubna tradičním majálesovým průvodem. Letošním tématem jsou nejrozmanitější podoby hudby. Průvod vyrazí v 11 hodin od budovy gymnázia, povede přes Budějovickou bránu, I. zámecké nádvoří, Zámecké schody, Lazebnický most, Širokou ulici a náměstí Svornosti až do Pivovarských zahrad. Tam se svým hudebním vystoupením představí jednotlivé třídy a bude vyhlášen král a královna majálesu roku 2017.

„Kouzelný Krumlov je jarní slavností, kterou si užívají hlavně děti při tradičních zvycích jako je stavění májky a pálení čarodějnic, doufám proto, že se počasí trochu umoudří, aby jaro skutečně mohlo vstoupit do města a my si mohli společně vychutnat sluneční paprsky, vystoupení krumlovských souborů, opékání špekáčků a lampionový průvod," uvedl starosta Dalibor Carda.

Sobota 29. dubna nabídne oblíbené májové fotografování v Museu Fotoateliér Seidel. Pro zamilované, a nejen pro ně fotoateliér jedinečnou možnost pořídit si originální fotografii vyhotovenou ve stylu doby našich babiček.

V Hradební ulici bude k ochutnání kousek Itálie. Road show Chuť Itálie je zaměřena nejen na věhlasnou italskou gastronomii v podobě ochutnávek italských delikates, pokrmů, vína a kávy, ale návštěvníkům přidá také tipy na cestování do Itálie. Akce zahrnuje výstavu fotografií, prezentaci italských automobilů, cooking show, módní přehlídku italské módy a doplňků, ukázku výuky italského jazyka, prezentaci sommelierů a baristů, degustační menu, zónu pro děti a soutěž o hodnotné ceny. Stylové může být i zakončení sobotního programu v kině Luna při promítání italského filmu Mládí, které začíná v 17.30 hodin.

Dětské čarodějnické odpoledne v Pivovarských zahradách si užijí v neděli 30. dubna malí i velcí při společném zdobení a stavění máje, opékání buřtů, výrobě doplňků s čarodějnickou tematikou, u čarodějnického líčení a také se zvířaty z Volnočasového přírodního centra Pepíno.

Krumlovský veletrh představí neziskové instituce, soubory, festivaly, projekty a školy. V zahradách se budou prezentovat českokrumlovské spolky, vystoupí dětské soubory z Domu dětí a mládeže a Komunitního centra Rovnost, taneční soubor Storm Dancers, Krumlovští pištci, Akademie rytířských umění Český Krumlov, folklorní soubor Jitřenka a pěvecký sbor Corro Note Magia z Itálie.

Pravidelnou součástí je program českokrumlovské Základní umělecké školy Festival ZUŠ, v rámci kterého se kromě místních souborů představí i dva hostující soubory ze ZUŠ Nové Město nad Metují. V rámci odpoledne vystoupí Bubenický soubor, taneční soubor „Na Smetaně" ZUŠ Nové Město nad Metují, žesťové trio, akordeonové kvarteto, kytarový soubor, Krumzušband - swingový a taneční orchestr ZUŠ Český Krumlov, dechový orchestr ZUŠ Nové Město nad Metují a dechový orchestr ZUŠ Český Krumlov.

Pro odvážnější je od 20.30 hodin připravena tajemná stezka klášterní zahradou. Kdo nebude chtít kráčet za tajemstvím klášterní zahrady, může se před zapálením vatry přidat od 20.30 hodin k lampionovému průvodu, který z náměstí Svornosti vyrazí Širokou ulicí přes Latrán až do Pivovarských zahrad.

Večerní slavnostní zapálení vatry a pálení čarodějnice doprovodí narozeninový koncert k 5. výročí populární českokrumlovské kapely Chlapi v sobě.

V programu Kouzelného Krumlova nebudou chybět komentované prohlídky města a májové odpoledne otevřených muzeí a galerií. Zvýhodněné prohlídky nabídnou v pondělí na prvního máje Kláštery Český Krumlov (sleva 50 % na všechny expozice), Muzeum Vltavínů nebo zahrada "Kouzelné bylinky". V neděli 30. dubna můžete zdarma navštívit výstavu "Lea Konvalinková. Restaurátorské práce a křídla motýlí" v Regionálním muzeu.

Přijměte pozvání a přijeďte do Kouzelného Krumlova. Vstupné je také kouzelné - zdarma.

Více informací, kompletní program a fotogalerie z předchozích ročníků naleznete na www.ckrumlov.cz/kouzelnykrumlov

Pořadateli jsou
město Český Krumlov
Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o.
Městské divadlo Český Krumlov, o.p.s.
Hanička Pelzová - májový jarmark

Generálním partnerem je Budějovický Budvar, n. p.
Partnery jsou ČEVAK, a.s., Energo Český Krumlov s.r.o., Stavebna Václav Nejedlý s.r.o., Český svaz žen a Český červený kříž, Dům dětí a mládeže Český Krumlov, Gymnázium Český Krumlov, Kláštery Český Krumlov, Kouzelné bylinky, Lesy města Český Krumlov, Museum Fotoateliér Seidel, Muzeum vltavínů, Služby města Český Krumlov, SUPŠ sv. Anežky České, Tesco Stores ČR a.s. - hypermarket Tesco Český Krumlov, Základní umělecká škola Český Krumlov.

Mediálními partnery jsou Českokrumlovský deník, Českokrumlovská televize, měsíčník Ozvěny Českokrumlovska.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: