aktualizováno 21. 4. 2017

Českokrumlovské kláštery získaly ocenění PRESTA

aktualizováno 21. 4. 2017

Kláštery Český Krumlov si připisují na své konto další prestižní ocenění. Po Památce roku 2015 a Ceně Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro včera získaly titul PRESTA - prestižní stavba jižních Čech.

Jedenáctičlenná odborná porota, složená ze zástupců Českého svazu stavebních inženýrů, České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazu podnikatelů ve stavebnictví Jihočeského kraje, udělila ve čtvrtek 20. dubna 2017 v českobudějovickém hotelu Clarion ceny PRESTA - prestižní stavba jižních Čech za léta 2014 až 2016.

V kategorii Občanské a průmyslové stavby - rekonstrukce byly titulem oceněny Kláštery Český Krumlov. Město Český Krumlov s projektanty a zhotoviteli rekonstrukce byli oceněni za úspěšnou rehabilitaci prostorů historických objektů pro výstavní a muzeální expozice.

Porotci především ocenili architektonické novátorské a velkorysé pojetí, které je plně v souladu s náročnou koncepcí památkové péče. Kladně hodnocené odborníky je také řemeslné a materiálové řešení vycházející z původní historické koncepce a současně důmyslně využívající původní stavební materiály. V neposlední řadě stojí zpřístupnění návštěvníkům dříve ukrytých jedinečných prostor.

„Titul vnímám jako ocenění práce všech lidí, kteří se revitalizaci podíleli. Je to pro nás čest, že jsme cenu obdrželi od odborných stavebníků, kteří znají obor a ví, kolik úsilí stálo zrekonstruovat v období necelých dvou let tak obrovský areál," uvedl starosta Dalibor Carda.

Klášterům navíc udělil zvláštní cenu Inspira hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Stavbaři ji získali za zodpovědný a důsledný postup v celém investičním procesu, kterým došlo k dalšímu zpřístupnění historického dědictví a tím ke zvýšení kulturního povědomí a prohloubení poznání historie pro obyvatele i návštěvníky Českého Krumlova.

Na slavnostním večeru bylo představeno všech 45 přihlášených staveb a vítězové soutěžních kategorií: Občanské a průmyslové stavby - novostavby a rekonstrukce, Rodinné domy a bytové stavby, Vodohospodářské a ekologické stavby, Dopravní a ostatní inženýrské stavby, Veřejná prostranství a stavby pro volnočasové aktivity. V rámci soutěžní přehlídky PRESTA 2014 až 2016 proběhla i soutěžní přehlídka studentských projektů jihočeských stavebních škol.

Fotogalerie

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: