aktualizováno 29. 3. 2017

Známe užší nominace v soutěži Žena Českokrumlovska 2017

aktualizováno 29. 3. 2017

Ve čtvrtek 16. března zasedla porota, aby rozhodla o užší nominaci soutěže Žena Českokrumlovska 2017. Do pětice žen byly vybrány v abecedním pořadí: Martina Bodláková, Jana Grammetbauerová, Jana Holcová, Jitka Lukáčová, Alena Nováková. Slavnostní vyhlášení 1. ročníku Ženy Českokrumlovska se uskuteční 1. dubna 2017 v rámci projektu MODA Fashion day(s).

Porota ve složení: Jitka Zikmundová (radní města a patronka projektu MODA Fashion days), Alena Švepešová (ředitelka Základní umělecké školy Český Krumlov) a Hana Šustrová (krajská koordinátorka Sítě pro rodinu v Jihočeském kraji a organizátorka soutěže Žena Českokrumlovska) rozhodla o pěti ženách, které postupují do užší nominace a jsou pozvány na slavnostní vyhlášení. „Do soutěže bylo přihlášeno 16 žen od 17 různých nominujících. Často nominovali rodiče svou dceru, ale také sourozenec sestru a syn maminku. Ve většině případech se ale jednalo o známého nebo ženu, kterou si dotyčný váží a chce jí vyzdvihnout," dodala Hana Šustrová, organizátorka soutěže a dodává: „Jedna žena se z rodinných důvodů vzdala nominace, tedy její jméno nebudeme zveřejňovat." V abecedním pořadí byly nominované tyto ženy: Vladimíra Berná, Martina Bodláková, Hana Čadová, Vlasta Dvořáková, Jana Grammetbauerová, Jana Holcová, Jitka Lukáčová, Alena Nováková, Martina Pulcová, Věra Studená, Růžena Šandová, Martina Šindelířová, Petra Štiková, Katharina Von Walbrunn, Eva Zajíčková.

Ženy v užší nominaci byly vybrány pro jejich veřejný zájem a činnost nad rámec svých pracovních kompetencí. Martina Bodláková dobrovolně pořádá každý rok sousedské setkání obyvatel Českého Krumlova pod názvem Zažít Krumlov jinak. Díky Janě Grammetbauerové ožily Loučovice, kde organizuje více jak desítku tradičních akcí pro místní, vede dětský taneční kroužek, je knihovnicí Obecní knihovny Loučovic. Jana Holcová sklízí úspěchy jako výtvarnice. Pod jejím vedením však vzkvétá mnoho šikovných dětí, které vyhrávají soutěže. Je spoluorganizátor masopustu v Českém Krumlově. Pediatrička Jitka Lukáčová je už desítky let známá svou obětavou péčí o své pacienty. Kromě klasické léčby využívá i alternativní vč. homeopatik. Dělá osvětu formou přednášek a konzultací. V Křemži se o děti a mládež stará Alena Nováková, která dlouhodobě vede mateřské centrum Křemílek, ale vede i mnoho jiných kroužků, vč. nejmenších skautíků či orientačního běhu. Organizuje na Křemežsku mnoho akcí pro širokou veřejnost, zasedá v redakční radě místního měsíčníku, školské radě a v řídícím výboru MAP.

Slavnostní vyhlášení se uskuteční 1. dubna 2017 v Zámecké jízdárně v Českém Krumlově. Cenu pro vítězku předá hlavní host večera Rut Kolínská, prezidenta Sítě pro rodinu, která přivedla myšlenku mateřských center z Německa do České republiky a nyní Síť pro rodinu sdružuje již 281 členských mateřských či rodinných center z celé České republiky. Letos navíc Síť pro rodinu slaví založení této neziskové organizace - 15 let a také 25 let od založení prvního mateřského centra velkou kampaní Rodina nemusí jít do prčic.

Hlavní část večera bude módní přehlídka Petry Kociánové a Beáty Rajské. Její kolekci RIF mohou návštěvníci vidět na samotném závěru.

Více informací k akci naleznete na: www.moda-fd.cz a www.sitprorodinu.cz

Žena Českokrumlovska 2017

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: