aktualizováno 27. 3. 2017

Sesuv opěrné zdi v Nových Dobrkovicích

aktualizováno 27 .3. 2017

Koncem února došlo ke zřícení opěrné zdi přiléhající k místní komunikaci v městské části Nové Dobrkovice. Po provedené prohlídce bylo rozhodnuto o uzavření průjezdu po této komunikace, a to zejména s ohledem na skutečnost, že v současné době není možné jednoznačně určit příčinu a rozsah poškození podloží v daném místě.

Vzhledem k tomu, že je připravována investiční akce, při které má dojít k rekonstrukci vodovodu, kanalizace, opěrných zdí, veřejného osvětlení a místních komunikací i v této ulici, byl požádán projektant o zpracování dokumentace, která bude řešit způsob provedení opravy v celé délce opěrné zdi. Předpokládáme, že v souvislosti s opravou opěrné zdi dojde k založení kanalizace a vodovodu tak, aby nebylo nutné při realizaci vlastní stavby již tento úsek opětovně bourat.

Na konci března bude mít město k dispozici projektovou dokumentaci inkriminované části stavby. Po jejím prověření budou zahájena jednání s dodavateli o opravě vzniklé havárie.

Bohužel v současné chvíli není možné odhadnout termín zahájení prací ani dobu jejich trvání. Pro zajištění obslužnosti byla na stávající nezpevněné cestě vybudována provizorní komunikace z betonových panelů, která bude průběžně udržována ve sjízdném stavu. O dalším průběhu budeme informovat.

Fotogalerie

Kontakt

Jméno
Odbor / odd.
Funkce
E-mail
Telefon
Ing. Petr Pešek
Odbor / oddělení: OSMI
Funkce: vedoucí odboru
E-mail: petr.pesek@ckrumlov.cz
Telefon: 380 766 700

Po kliknutí na vybrané jméno se zobrazí kompletní informace o kontaktu.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: