aktualizováno 14. 3. 2017

Filmový festival JEDEN SVĚT opět v Českém Krumlově

aktualizováno 14. 3. 2017

Také letos v březnu se uskuteční v Českém Krumlově regionální filmový festival JEDEN SVĚT. V roce 2017 přivítáme v našem městě festival v řadě za sebou již posedmé, celkově pak poosmé. Jednotlivé ročníky festivalu se vždy snažily upozornit na nosná témata v oblasti lidských práv, která zásadně ovlivňují naší dobu. V loňském roce to například bylo téma „hledání domova". Letos je hlavním tématem „umění spolupráce".

Proč takové téma?...Zdá se, jako by dnešní společnost ztrácela tolik potřebnou schopnost spolupracovat. V době populistické rétoriky, negativních diskuzí na sociálních sítích a záplavy negativních zpráv je spolupráce pozitivní cestou, jak reagovat na rozdělenou společnost v krizi hodnot. Příklady spolupráce, anebo naopak její absence, tak budou procházet napříč programem festivalu.

Regionální festival se v Českém Krumlově uskuteční od 13. do 18. března 2017 a tradičně je složen z promítání pro školy, která se budou odehrávat v nízkoprahovém klubu Bouda, v hlavním sále městského divadla a v přednáškovém sál krumlovského gymnázia. Veřejné projekce se budou uskutečňovat v divadelním sále krumlovského městského divadla.

Spolupořadateli regionálního festivalu v Českém Krumlově jsou Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s., Gymnázium Český Krumlov a Člověk v tísni, o.p.s. za významné pomoci Městského divadla, o.p.s. v Českém Krumlově a Českokrumlovského rozvojového fondu, s.r.o.

Záštitu nad festivalem převzali již tradičně starosta města Dalibor Carda a senátor Tomáš Jirsa.

Více informací je k dispozici na webu Jednoho světa https://www.jedensvet.cz/2017/cesky-krumlov a na webu CPDM Český Krumlov http://www.cpdm.cz.

Přehled filmů veřejných projekcí naleznete zde

 

 

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: