aktualizováno 14. 3. 2017

Filmový festival JEDEN SVĚT opět v Českém Krumlově

aktualizováno 14. 3. 2017

Také letos v březnu se uskuteční v Českém Krumlově regionální filmový festival JEDEN SVĚT. V roce 2017 přivítáme v našem městě festival v řadě za sebou již posedmé, celkově pak poosmé. Jednotlivé ročníky festivalu se vždy snažily upozornit na nosná témata v oblasti lidských práv, která zásadně ovlivňují naší dobu. V loňském roce to například bylo téma „hledání domova". Letos je hlavním tématem „umění spolupráce".

Proč takové téma?...Zdá se, jako by dnešní společnost ztrácela tolik potřebnou schopnost spolupracovat. V době populistické rétoriky, negativních diskuzí na sociálních sítích a záplavy negativních zpráv je spolupráce pozitivní cestou, jak reagovat na rozdělenou společnost v krizi hodnot. Příklady spolupráce, anebo naopak její absence, tak budou procházet napříč programem festivalu.

Regionální festival se v Českém Krumlově uskuteční od 13. do 18. března 2017 a tradičně je složen z promítání pro školy, která se budou odehrávat v nízkoprahovém klubu Bouda, v hlavním sále městského divadla a v přednáškovém sál krumlovského gymnázia. Veřejné projekce se budou uskutečňovat v divadelním sále krumlovského městského divadla.

Spolupořadateli regionálního festivalu v Českém Krumlově jsou Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s., Gymnázium Český Krumlov a Člověk v tísni, o.p.s. za významné pomoci Městského divadla, o.p.s. v Českém Krumlově a Českokrumlovského rozvojového fondu, s.r.o.

Záštitu nad festivalem převzali již tradičně starosta města Dalibor Carda a senátor Tomáš Jirsa.

Více informací je k dispozici na webu Jednoho světa https://www.jedensvet.cz/2017/cesky-krumlov a na webu CPDM Český Krumlov http://www.cpdm.cz.

Přehled filmů veřejných projekcí naleznete zde

 

 

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov