aktualizováno 14. 2. 2017

Do třetice všeho dobrého... ples města opět zazářil

aktualizováno 14. 2. 2017

Jedinečná Zámecká jízdárna se stala v sobotu 11. února 2017 místem s největší koncentrací dam v honosných róbách a gentlemanů v perfektně padnoucích oblecích. Konal se totiž třetí ročník reprezentačního plesu města Český Krumlov, který rok od roku sílí na věhlase společenské události číslo jedna. Letos navíc s charitativním podtextem, z oblíbeného fotokoutku ateliéru Seidel putuje výtěžek deset a půl tisíce korun do Hospice sv. Jana Nepomuka Neumanna v Prachaticích.

Exkluzivní program, hvězdné obsazení účinkujících a lákavá tombola, to byl koktejl, který minulou sobotu namíchal organizační tým města pro čtyři stovky lidí, kteří zaplnili do posledního místa sál jízdárny na českokrumlovském zámku.

Do slavnostní nálady naladil v předsálí Smyčcový kvartet Český Krumlov a netradiční vtančení hostů do sálu zajistily oživlé barokní maškary. Tanečníky a posluchače bavil po celou dobu českobudějovický orchestr Fordance Orchestra pod vedením kapelníka Martina Krčmáře. Repertoár orchestru čítal vedle popové a rockové klasiky zbrusu nové hity, které doplňovaly skladby v rytmu standardních tanců jako je polka, valčík, waltz, cha-cha nebo tango.

Profesionální taneční umění mohli hosté obdivovat několikrát během večera, mladé nadějné páry z Taneční školy Ella předvedly ukázky standardních a latinskoamerických tanců na nejznámější hudební díla, milovníky fantasy potěšila například filmová melodie z Harryho Pottera.

Večerem provázela Daniela Písařovicová, zkušená moderátorka, která je známá svým působením v České televizi, méně známá a o to víc překvapující je její role zpěvačky, kterou představila hostům na závěr večera.

Velkým očekáváním bylo vystoupení slovenské vokální skupiny Fragile složené z populárních osobností, známých z různých televizních seriálů, divadelních, muzikálových produkcí a TV show. Bez použití hudebních nástrojů, tedy a cappella, interpretovali známé rock-pop-jazzové hity světových umělců, ale také předních slovenských a českých hvězd. Plesové publikum si získali humorem, a především skvělou hudbou. Pro všechny přítomné bylo jejich představení jedinečným zážitkem plným zábavy.

Nejvytíženějším místem, kde se tvořily fronty, nebyl kupodivu bar, ale fotokoutek ve foyer, který zřídil tým z Musea Fotoateliéru Seidel. Návštěvníci se fotili s dobovými rekvizitami a za minimální částku 50 korun si na památku si domů odnášeli vytištěný snímek. Výtěžek z focení 10.587 korun byl věnován prachatickému Hospici sv. Jana Nepomuka Neumanna.

S velkým ohlasem se setkala i nabídka 450 atraktivních cen v tombole. Lístky byly vyprodány během pár minut a ti, při kterých ten večer stála štěstěna, si odnášeli divočáka, pobytové balíčky v hotelech, elektrokolo, zájezd do Chorvatska, let balónem, televizi nebo bochníky sýrů.

„Velmi nás těší zájem o ples, který je znám z předchozích ročníků tím, že od prvních tónů je hned plný parket lidí," uvedl starosta města Dalibor Carda. „Rád bych také poděkoval všem partnerům, kteří se na plesu podíleli a významně tak přispěli k dalšímu pokračování tradice českokrumlovského reprezentačního plesu," dodal starosta.

Do třetice všeho dobrého zní známé přísloví, a protože dobrého není nikdy dost, tak už nyní organizátoři chystají 4. ročník městského plesu, který se uskuteční 27. ledna 2018.

POŘADATELÉ:
město Český Krumlov
Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o.
Lesy města Český Krumlov s.r.o.
Služby města Český Krumlov s. r. o.

Generální partner plesu: AutoCont CZ, a.s.

Generální partner města Český Krumlov: Budějovický Budvar n. p.

Hlavní partneři: Kámen a písek, spol. s r. o., K+B Expert, spol. s.r.o., ČEVAK, a. s.

Partneři: Citylounge music club & bar, ČSAD AUTOBUSY České Budějovice a.s., CB Auto a.s., ATELIER 8000 spol. s r.o., GEFOS a.s., BOHEMIA CONVERTING s.r.o., Hotel Bellevue, Hotel Arcadie, Bohemia Properties a.s. - Jan Hotels, LIPNO SERVIS s.r.o., SWIETELSKY stavební s.r.o., SaM silnice a mosty a.s., POstavPO, s.r.o., Lety balonem s.r.o., Václav Študlar, T - MAPY spol. s r.o., ICZ a.s., STAVEBNA Václav Nejedlý s.r.o., Energo Český Krumlov s.r.o., Waxwing s.r.o., Donauschifffahrt WURM + KÖCK, Delanta Wellness - Julie Niedlová

Mediální partneři: Českokrumlovská televize, Českokrumlovský deník, Ozvěny z měst a obcí Českokrumlovska

Fotogalerie

Autorem fotografií je Lubor Mrázek.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: