aktualizováno 9. 1. 2017

ICOS Český Krumlov získal 2. místo v prestižním ocenění Neziskovka roku 2016

aktualizováno 9. 1. 2017

V pondělí 28. listopadu 2016 vyvrcholil v pražském divadle Archa čtvrtý ročník nezávislého ocenění NEZISKOVKA ROKU. Ocenění zde získávají nejlépe vedené neziskové organizace ve třech kategoriích podle velikosti. V kategorii střední neziskovka získala 2. místo obecně prospěšná společnost ICOS Český Krumlov. 

Prestižní ceny pro profesionálně vedené neziskové organizace v České republice uděluje Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) společně s partnery ocenění. Těmi jsou Skupina ČEZ, Česká spořitelna, Česká televize či mezinárodní poradenská a auditorská společnost KPMG Česká republika. Záštitu nad oceněním převzal v tomto roce ministr Jiří Dienstbier.

„Druhé místo v celorepublikové konkurenci vnímáme jako skvělé ocenění naší 16leté práce. I když ocenění NEZISKOVKA ROKU akcentuje zejména profesionalitu a efektivitu managementu a finančního řízení organizace, je ocenění bezesporu uznáním společné práce všech našich zaměstnanců a spolupracovníků," uvedl Tomáš Zunt, ředitel obecně prospěšné společnosti ICOS Český Krumlov.

„Propracovaný vícekolový systém hodnocení umožňuje všem organizacím zhodnotit svou činnost, získat zpětnou vazbu od nezávislých expertů. Jsme rádi, že jsme uspěli. Ocenění je pro nás i obrovským impulzem do další práce," chválí ředitel ICOS Český Krumlov systém hodnocení, na kterém se podílejí nezávislí experti z akademického, komerčního i neziskového sektoru, a organizace dostávají zpětnou vazbu o svém fungování.

Nezisková organizace ICOS Český Krumlov byla založena roku 2000. ICOS poskytuje a rozvíjí ve městě Český Krumlov a příhraničních regionech jižních Čech sociální služby a programy pro ohrožené děti, rodiny, seniory či osoby se zdravotním postižením, kteří potřebují pomoc druhých. Zároveň napomáhá s rozvojem i dalším neziskovým organizacím v regionu. Mezi služby, které ICOS pro občany několika regionů jižních Čech zajišťuje, patří Osobní asistence pro děti, dospělé se zdravotním postižením a seniory, která umožňuje žít klientům co nejběžnějším způsobem života, Bezplatná právní poradna, která v šesti obcích Jihočeského kraje napomáhá lidem v krizi či Dobrovolnické centrum, kde desítky dobrovolníků pomáhají dětem, seniorům či lidem se zdravotním postižením.

„Prestižní ocenění je určitě i vítanou zprávou pro naše stávající i potenciální dárce a podporovatele. Již dříve věděli, že podporují organizaci, která má něco za sebou. Nyní vědí, že si nevybrali špatně, že ICOS patří k těm nejlepším v celorepublikovém měřítku," oceňuje Tomáš Zunt, ředitel ICOS, přidanou hodnotou ocenění Neziskovka roku, které upozorňuje i na menší regionální, ale profesionálně vedené neziskové organizace, které nejsou u širší veřejnost tak známé jako některé z velkých neziskovek.

Více o ocenění Neziskovka roku na www.neziskovkaroku.cz

2. místo Neziskovky roku získal ICOS

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: