aktualizováno 27. 12. 2016

Českokrumlovské kláštery slaví rok od svého otevření

aktualizováno 27. 12. 2016

Čas utekl jako voda a 31. 10. 2016 jsme oslavili rok od ukončení realizační fáze projektu „Revitalizace areálu klášterů Český Krumlov". Práce na rozsáhlé revitalizaci areálu začaly již v roce 2009, kdy byla podána žádost o dotaci. Přes veškerá úskalí započaly stavební práce v první polovině roku 2014 a v říjnu 2015 již bylo zdárně dokončeno. Celkové náklady na obnovu tak rozsáhlého areálu dosáhly částky 326 890 190 Kč.

Provoz klášterů je rozdělen mezi tři partnery, Městské divadlo Český Krumlov o.p.s., Centrum barokní kultury, z.s. a Střední uměleckoprůmyslovou školu sv. Anežky České. Každý z partnerů má nadefinované programové činnosti, které musí v průběhu každého roku plnit. Městské divadlo Český Krumlov jako hlavní partner projektu spravuje provoz expozic, pořádá koncerty a divadla, organizuje workshopy v řemeslných dílnách a mnoho dalšího. Centrum barokní kultury připravuje koncerty barokní hudby, na které navazuje semináři o barokní hudbě a tanci. Střední uměleckoprůmyslová škola sv. Anežky České do areálu klášterů umístila tři učební obory, a to Užitá fotografie a média, Scénická technika a Grafický design, v rámci kterých pořádá workshopy, alternativní divadla, výstavy a projekt Architektura.

Za první rok navštívilo areál klášterů více než 40 tisíc návštěvníků. Činnosti kulturně vzdělávacího centra Klášterů Český Krumlov jsou stále vyvíjeny a inovovány, pevně věříme v rostoucí zájem o novou atraktivitu města Český Krumlov.
Projekt „Revitalizace areálu klášterů Český Krumlov" byl spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného operačního programu, Oblasti intervence 5.1.

Logo - dotace IOP

Kontakt


Zadané podmínce nevyhovuje žádný záznam.

Související odkazy

www.klasteryck.cz

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: