aktualizováno 14. 11. 2016

Práce na mostu u pivovaru skončily o týden dříve

aktualizováno 11. 11. 2016

Řidiči i pěší opět mohou využívat most u pivovaru Eggenberg, který byl od konce října uzavřen kvůli kompletní rekonstrukci mostovky. Oproti původnímu termínu dokončení jsou práce hotové téměř o týden dřív, než se plánovalo.

Povrch mostu dostal úplně nový kabát, který mu „ušily" Služby města Český Krumlov. Oproti předchozímu provedení výdřevy byl nyní zvolen způsob podkladových mostin, na které byly s mezivrstvou z geomříže podélně kladeny fošny vozovky. Ty jsou pomocí ocelových „T"profilů uchyceny táhly k příčníkům na spodní straně konstrukce.

Nové řešení by mělo přinést delší životnost a snížit hlučnost. Dřevo je impregnováno nátěrem proti hnilobě, u ocelových prvků je provedena protikorozní úprava zinkováním.

„Nový způsob uložení prken by měl lépe odolávat tlaku dopravy," uvedl starosta Dalibor Carda, který slavnostně přestřihával pásku a otvíral most. Apeluje také na řidiče, aby dodržovali předepsanou rychlost, což výrazně přispěje k tomu, aby nový povrch vydržel co nejdéle.

Fotogalerie

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: