aktualizováno 15. 6. 2017

Setkání partnerských měst ve Vöcklabrucku

aktualizováno 29. 9. 2016

Ve dnech 9.-11. září 2016 se konalo ve Vöcklabrucku již osmnácté setkání partnerských měst. Sešli se zde zástupci rakouského Vöcklabrucku, slovinského Slovenj Gradce, německého Hauzenbergu a Českého Krumlova. Z našeho města se na setkání partnerských měst vydala 21členná delegace složená ze zástupců městského úřadu, skupiny studentů z českokrumlovského gymnázia, muzikantů ze základní umělecké školy a volejbalového týmu.
Sobotní pestrý dopolední i odpolední program byl pro jednotlivé skupiny rozdílný. Představitelé jednotlivých měst prezentovali vývoj a současný stav cestovního ruchu v jejich domovinách a diskutovali o možnostech další spolupráce v tomto odvětví. Gymnazisté navštívili vědecký park Otelo a absolvovali technologický workshop 3D tisku. Žesťové kvarteto ze ZUŠ absolvovalo prohlídku města, technického muzea a také se účastnilo jazzového festivalu. Zaměstnanci městských úřadů se věnovali výměně zkušeností v matričních záležitostech a registru osob. Kdo však v Rakousku triumfoval nejvíce, byli českokrumlovští volejbalisté, v turnaji měst vybojovali první místo, a odvezli si tak z Vöcklabrucku putovní pohár.
Celé setkání se neslo ve velmi přátelské atmosféře, města dojednala další oblasti vzájemné spolupráce a podpory, přičemž se již teď mohou těšit a plánovat další společné setkání, které se za rok uskuteční ve Slovenj Gradci.

Fotogalerie

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov