aktualizováno 15. 6. 2017

Setkání partnerských měst ve Vöcklabrucku

aktualizováno 29. 9. 2016

Ve dnech 9.-11. září 2016 se konalo ve Vöcklabrucku již osmnácté setkání partnerských měst. Sešli se zde zástupci rakouského Vöcklabrucku, slovinského Slovenj Gradce, německého Hauzenbergu a Českého Krumlova. Z našeho města se na setkání partnerských měst vydala 21členná delegace složená ze zástupců městského úřadu, skupiny studentů z českokrumlovského gymnázia, muzikantů ze základní umělecké školy a volejbalového týmu.
Sobotní pestrý dopolední i odpolední program byl pro jednotlivé skupiny rozdílný. Představitelé jednotlivých měst prezentovali vývoj a současný stav cestovního ruchu v jejich domovinách a diskutovali o možnostech další spolupráce v tomto odvětví. Gymnazisté navštívili vědecký park Otelo a absolvovali technologický workshop 3D tisku. Žesťové kvarteto ze ZUŠ absolvovalo prohlídku města, technického muzea a také se účastnilo jazzového festivalu. Zaměstnanci městských úřadů se věnovali výměně zkušeností v matričních záležitostech a registru osob. Kdo však v Rakousku triumfoval nejvíce, byli českokrumlovští volejbalisté, v turnaji měst vybojovali první místo, a odvezli si tak z Vöcklabrucku putovní pohár.
Celé setkání se neslo ve velmi přátelské atmosféře, města dojednala další oblasti vzájemné spolupráce a podpory, přičemž se již teď mohou těšit a plánovat další společné setkání, které se za rok uskuteční ve Slovenj Gradci.

Fotogalerie

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: