aktualizováno 25. 7. 2016

Český Krumlov najímá posilu pro bezpečnost ve městě

aktualizováno 21. 7. 2016

Situaci s bezdomovci a lidmi na okraji společnosti, kteří se usadili na několika místech v Českém Krumlově a obtěžují okolí, řeší od začátku prázdnin soukromá bezpečnostní agentura. „Jde o zajištění bezpečnosti hlavně kolem parkovišť, kde evidujeme nespočet stížností od obyvatel i návštěvníků, že je bezdomovci neustále atakují," uvedl starosta Dalibor Carda.

Městská policie na řešení tohoto problému nemá kapacity, v létě je všech jedenadvacet strážníků plně vytíženo, a proto vznikla dohoda mezi městem a společností Českokrumlovský rozvojový fond, která zajistí, že bude na nezbytně nutnou dobu zjednána bezpečnostní agentura, aby eliminovala nepatřičné výpady lidí bez domova směrem k místním a turistům.

„Nemáme nic proti tomu, že si někdo někde řekne o korunu, pasivní způsob žebrání je všude ve světě běžnou záležitostí, ale pokud jsou ti lidé vysloveně agresivní a napadají lidi kolem sebe, je nutné přistoupit k opatřením, která tomu zabrání," doplnil místostarosta Josef Hermann.

Českokrumlovský rozvojový fond disponuje z výběru parkovného financemi na zajištění ostrahy, byl proto městem pověřen, aby agenturu zabezpečil. Pro výborné reference byla najata firma, která dlouhodobě pracuje pro Dolní Dvořiště: „V Krumlově budeme zajišťovat dohled nad dodržováním veřejně závazné vyhlášky, která je platná pro zóny u parkovacích ploch, parku a v dalších místech, kde platí zákaz konzumování alkoholu na veřejnosti nebo zákaz aktivního žebrání. Budeme kontrolovat pohyb osob, které se dopouštějí této činnosti, a budeme jim v tom bránit naší přítomností tak, aby nemohli obtěžovat okolí," uvedl bezpečnostní koordinátor agentury HG Security Petr Remiáš.

„Policie má s agenturou domluvenou kooperaci, aby se vzájemně doplňovaly. Vyzkoušíme to letos a po sezóně uvidíme, jak účinná služba byla," uzavřel Josef Hermann.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: