aktualizováno 25. 7. 2016

Český Krumlov najímá posilu pro bezpečnost ve městě

aktualizováno 21. 7. 2016

Situaci s bezdomovci a lidmi na okraji společnosti, kteří se usadili na několika místech v Českém Krumlově a obtěžují okolí, řeší od začátku prázdnin soukromá bezpečnostní agentura. „Jde o zajištění bezpečnosti hlavně kolem parkovišť, kde evidujeme nespočet stížností od obyvatel i návštěvníků, že je bezdomovci neustále atakují," uvedl starosta Dalibor Carda.

Městská policie na řešení tohoto problému nemá kapacity, v létě je všech jedenadvacet strážníků plně vytíženo, a proto vznikla dohoda mezi městem a společností Českokrumlovský rozvojový fond, která zajistí, že bude na nezbytně nutnou dobu zjednána bezpečnostní agentura, aby eliminovala nepatřičné výpady lidí bez domova směrem k místním a turistům.

„Nemáme nic proti tomu, že si někdo někde řekne o korunu, pasivní způsob žebrání je všude ve světě běžnou záležitostí, ale pokud jsou ti lidé vysloveně agresivní a napadají lidi kolem sebe, je nutné přistoupit k opatřením, která tomu zabrání," doplnil místostarosta Josef Hermann.

Českokrumlovský rozvojový fond disponuje z výběru parkovného financemi na zajištění ostrahy, byl proto městem pověřen, aby agenturu zabezpečil. Pro výborné reference byla najata firma, která dlouhodobě pracuje pro Dolní Dvořiště: „V Krumlově budeme zajišťovat dohled nad dodržováním veřejně závazné vyhlášky, která je platná pro zóny u parkovacích ploch, parku a v dalších místech, kde platí zákaz konzumování alkoholu na veřejnosti nebo zákaz aktivního žebrání. Budeme kontrolovat pohyb osob, které se dopouštějí této činnosti, a budeme jim v tom bránit naší přítomností tak, aby nemohli obtěžovat okolí," uvedl bezpečnostní koordinátor agentury HG Security Petr Remiáš.

„Policie má s agenturou domluvenou kooperaci, aby se vzájemně doplňovaly. Vyzkoušíme to letos a po sezóně uvidíme, jak účinná služba byla," uzavřel Josef Hermann.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov