aktualizováno 8. 6. 2016

Český Krumlov má třetí nejpřívětivější úřad v kraji

aktualizováno 8. 6. 2016

Dne 7. června 2016 proběhl první ročník předávání ocenění Přívětivý úřad, jehož cílem je mapovat a hodnotit kvalitu a přívětivost služeb nabízených městskými úřady obcí s rozšířenou působností. Ve Vzdělávacím středisku Institutu pro veřejnou správu Praha v Benešově předala náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce veřejné správy Jana Vildumetzová celkem 45 ocenění.

Pravidla
Předávání ocenění předcházelo hodnocení úřadů obcí s rozšířenou působností formou dotazníkového šetření, do kterého se dobrovolně zapojilo 190 obcí včetně jednotlivých městských částí Prahy. Ocenění Přívětivý úřad si odnesly vždy tři nejlepší městské úřady v rámci krajů a následně v hlavní kategorii tři nejlepší městské úřady v rámci celého Česka.

Kritéria
Městské úřady obcí s rozšířenou působností byly hodnoceny na základě čtyř desítek kritérií, jež byly rozděleny do třech kategorií - přístupnost úřadu pro občany, transparentnost úřadu a komunikace s úřadem. Sledoval se tak například počet úředních hodin, zavádění moderních IT nástrojů, jako je elektronický objednávkový systém, nebo zveřejňování dokumentů na webových stránkách města.

Publikace dobré praxe
V průběhu vyhodnocování dotazníkového šetření byly identifikovány i další příklady dobré praxe, které vyčnívaly nad rámec zjišťovaných kritérií. Z nich byla sestavena a v červnu vydána publikace dobré praxe, která může sloužit jako inspirace pro městské, ale i obecní úřady po celé České republice.

Vítězové v jednotlivých krajích
Ocenění předávali také senátor Miloš Vystrčil, předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl, poslankyně Věra Kovářová, předseda Spolku pro obnovu venkova Eduard Kavala, náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký a ředitelé příslušných krajských úřadů.

Městský úřad Český Krumlov se umístil na bronzové příčce

Přívětivý úřad 2016 - diplom

 

Seznam a pořadí umístění nejlepších městských úřadů obcí s rozšířenou působností za jednotlivé kraje (v hlavním městě Praze pořadí městských částí):

Přívětivý úřad 2016

 

Celkoví vítězové
Zástupci oceněných městských úřadů obdrželi trofeje, diplomy a především nálepku Přívětivého úřadu stvrzující, že daný úřad poskytuje nadstandardně kvalitní služby a otevřeně se snaží vycházet občanům/klientům maximálně vstříc. Smyslem nálepek určených na vchodové dveře úřadu je, aby občané již při vstupu do budovy úřadu poznali, s jak přívětivým úřadem můžou počítat.

V hlavní kategorii, která oceňuje tři nejlepší městské úřady za celou republiku, se na 1. místě umístil Liberec, na 2. místě MČ Praha 18 a na3. místě Žďár nad Sázavou, jejichž znaky přívětivosti a otevřenosti vůči občanům byly komplexně na nejvyšší úrovni

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: