aktualizováno 28. 4. 2016

Český Krumlov zve na tradiční jarní slavnost

aktualizováno 27. 4. 2016

Nadcházející víkend se v Českém Krumlově ponese v duchu tradiční oslavy jara. Město se opět promění v Kouzelný Krumlov, kde nebude chybět čarodějnický rej, stavění májky nebo lampionový průvod.

Bohatý a pestrý program zahájí studenti krumlovského gymnázia už v pátek 29. dubna 2016 tradičním majálesovým průvodem, který vyjde v 11 hodin od budovy gymnázia, povede přes Budějovickou bránu, Zámecké schody a Širokou ulicí dojde až na náměstí Svornosti. Pro letošní téma si studenti vybrali státy světa.

Sobotní odpoledne 30. dubna 2016 bude patřit především dětem. V Pivovarských zahradách budou moci zdobit májku a asistovat při jejím stavění, nachystány budou dílničky na výrobu doplňků s čarodějnickou tematikou a přehlídka kostýmů. „Rád bych pozval všechny místní obyvatele i návštěvníky, aby si v Krumlově užili s rodinou tradici stavění máje, pálení čarodějnic a všeho, co k příchodu jara patří," uvedl starosta Dalibor Carda.

V zahradách se budou prezentovat českokrumlovské spolky, vystoupí žáci ze Základní umělecké školy, dětské soubory z Domu dětí a mládeže a komunitního centra Rovnost. Odvážnější děti se mohou vydat tajemnou večerní stezkou klášterní zahradou. „Také kláštery se letos prvně připojí k bohatému programu Kouzelného Krumlova. Zveme tímto k jejich návštěvě," sdělila manažerka vnějších vztahů Vladana Bílková.

Majitelé pestrobarevných lampionů se mohou přidat k večernímu průvodu, který vyrazí z náměstí Svornosti ve 20.15 hodin a projde Širokou ulicí přes Latrán až do Pivovarských zahrad.

V neděli 1. května se za zvýhodněné vstupné mohou návštěvníci podívat do Klášterů Český Krumlov, Muzea vltavínů nebo Regionálního muzea, prohlídky města s průvodcem budou zdarma. Moderátorka Simona Tancerová s botanikem Vítem Grulichem povedou komentované prohlídky bylinkových záhonů v zahradě Kouzelné bylinky, kterou znáte ze stejnojmenného pořadu České televize.

Kouzelný Krumlov letos poprvé vykouzlí májový jarmark, který nabídne po všechny tři dny na náměstí Svornosti množství tradičních českých laskomin, ukázku řemesel i prodej drobných dárků spojených s májem - měsícem lásky. Pro zamilované a nejen pro ně připravil fotoateliér Seidel jedinečnou možnost pořídit si originální fotografii vyhotovenou ve stylu našich babiček.

Přijměte pozvání a přijeďte do Kouzelného Krumlova. Vstupné je také kouzelné - zdarma.

Více informací a kompletní program naleznete na www.ckrumlov.cz/kouzelnykrumlov.

Pořadateli jsou
město Český Krumlov
Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o.
Městské divadlo Český Krumlov, o.p.s.
Hanička Pelzová - májový jarmark

Generálním partnerem je Budějovický Budvar, n. p.

Hlavními partnery jsou Madeta, a.s., Schwan Cosmetics CR, s.r.o., Pivovar Eggenberg.

Partnery jsou Eurovia CS, a.s., ČEVAK, a.s., Český svaz žen a Český červený kříž, Dům dětí a mládeže Český Krumlov, Gymnázium Český Krumlov, Lesy města Český Krumlov, Museum Fotoateliér Seidel, Kláštery Český Krumlov, Zahrada Kouzelné bylinky, Muzeum vltavínů, Regionální muzeum v Českém Krumlově, seskupení PRORADOST, Služby města Český Krumlov, SUPŠ sv. Anežky České, ZUŠ v Českém Krumlově.

Mediálními partnery jsou Českokrumlovský deník, Českokrumlovská televize, měsíčník Ozvěny Českokrumlovska a Oficiální informační systém Český Krumlov.

 

Kouzelný Krumlov 2010

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: