aktualizováno 6. 4. 2016

Českokrumlovské kláštery se staly Památkou roku

aktualizováno 5. dubna 2016

Prestižní cena Památka roku, již každý rok uděluje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, patří pro rok 2015 Českému Krumlovu za rekonstrukci areálu klášterů minoritů a klarisek. Rozhodla tak odborná porota, která výsledky soutěže slavnostně vyhlásila minulý týden v Žatci.

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska vyhlašuje každý rok soutěž Památka roku, do které se přihlašují města se svými nejlepšími projekty na obnovu památek, jež provádí ve svém katastru. Letos poprvé byla soutěž rozdělena do dvou kategorií, 1. kategorie zahrnuje rekonstrukce do dvou milionů korun hodnoty obnovy, ve 2. kategorii soutěžily projekty nad částku dvou milionů.

Český Krumlov přihlásil komplex klášterů, který v loňském roce ukončil rekonstrukci mimořádného rozsahu za 330 milionů korun. „Je to pro nás obrovské vítězství, že se nám podařil tak velký počin za tak krátkou dobu a určitá satisfakce pro všechny lidi, kteří se na revitalizaci podíleli," uvedl starosta Dalibor Carda, který ocenění převzal z rukou ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové. Spolu s titulem získal Český Krumlov finanční odměnu ve výši sto tisíc korun.

Ve velké konkurenci památek se do užší nominace ve 2. kategorii dostaly společně s Kláštery Český Krumlov také Bílá věž v Hradci Králové a křížová cesta a kaple sv. Šebestiána na Svatém Kopečku v Mikulově. Cena v 1. kategorii putuje taktéž do jižních Čech, získaly ji Slavonice za obnovu měšťanského domu.

Informace o projektu naleznete na www.ckrumlov.cz/klastery.
Webové stránky Klášterů Český Krumlov www.klasteryck.cz.

Fotogalerie

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: