aktualizováno 15. 7. 2016

II. reprezentační ples města ovládly swingové rytmy

aktualizováno 28. 1. 2016

Noblesní prostory Zámecké jízdárny hostily v sobotu 23. ledna 2016 druhý ročník reprezentačního plesu města Český Krumlov. Exkluzivní program, hvězdné obsazení účinkujících a lákavá tombola přiměly na čtyři stovky lidí, aby se ustrojily do večerních rób, zopakovaly si taneční kroky a nechaly se unášet na vlnách swingu.

Na sluchové a pohybové smysly zapůsobil hned při příchodu orchestr Black Bottom, který si písněmi Jana Wericha okamžitě získal přízeň všech přítomných. Zkoušky tanečních dovedností hostů se s elegancí ujaly oživlé postavy ze zámeckého Maškarního sálu, které se postupně se všemi hosty protančily až do hlavního sálu, kde už ladili nástroje hudebníci ze Swing Bandu Tábor.

Večerem provázel moderátor Dalibor Gondík, který nebyl v jízdárně nováčkem, moderace plesu města se zhostil už v loňském roce. Krátce po půl osmé přivítal na parketu Kateřinu Hrstkovou a Lukáše Bartuňka, držitele titulu Mistrů ČR v ShowDance Latin, kteří svým vystoupením navnadili další milovníky tance k zaplnění parketu. Swingové melodie táborského orchestru postupně vybízely k salse, cha-che, jivu i k temperamentnímu tangu.

Milou pozornost pro všechny hosty přichystal tým z Musea Fotoateliér Seidel, který ve foyer zřídil fotokoutek. Návštěvníci se fotografovali s dobovými rekvizitami a na památku si domů odnášeli vytištěný snímek.

Hvězdami večera se stali tanečníci Anna Polívková s partnerem Michalem Kurtišem, vítězové 6. řady televizní show StarDance. Svým emotivním tancem na píseň Piece of my life od skupiny Monkey Business následovaným dramatickým tangem si okamžitě získali přízeň publika. Jejich škola tance, kdy se snažili všechny přítomné naučit salsu, se setkala se stejným nadšením.

Nevšední artistickou show s obručí cyr wheel představil před půlnocí Matúš Ritomský, zakládající člen skupiny Anta Agni a novocirkusového projektu Argolla, který vystupuje po celém světě. Všichni diváci byli ohromeni přívalem dynamické energie, adrenalinu a napětí a obdivovali umění dokonalého ovládnutí těla a rotující kovové obruče.

S velkým ohlasem se ale setkala i nabídka 400 atraktivních cen v tombole. Lístky byly vyprodány během pár minut a ti, při kterých ten večer stála štěstěna, si odnášeli divočáka, pobytové balíčky v hotelech, let balónem, televizi nebo bochníky sýrů.

„Velmi mne těší reakce přítomných hostů, kteří především oceňovali příjemnou atmosféru, skvělou hudbu, plný parket tančících lidí a bohatou tombolu. Tímto bych rád poděkoval všem partnerům, kteří se na plesu podíleli a významně tak přispěli k začátku tradice českokrumlovského reprezentačního plesu," uvedl starosta města Dalibor Carda.

Letošní mrazivá lednová sobota třiadvacátého se zapsala do dějin plesové sezóny města Český Krumlov jako úspěšné pokračování loňské premiéry a již nyní organizátoři chystají další ročník městského plesu, který se uskuteční 11. února 2017.

 

POŘADATELÉ:
město Český Krumlov
Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o.
Lesy města Český Krumlov s.r.o.
Služby města Český Krumlov s. r. o.

Generální partner: Budějovický Budvar n. p., POHL cz , a. s.

Hlavní partneři: EUFC s. r. o., Kámen a písek, spol. s r. o., K+B Expert, spol. s.r.o., ČEVAK, a. s., JAN HOTELS

Partneři: Pivovar Eggenberg, Autocont CZ a. s., Hotel Bellevue Český Krumlov, T-MAPY spol. s.r.o., Energo Český Krumlov s.r.o., Lipno servis s. r. o., City Lounge music club & bar, Lety balonem s. r. o., CB Auto, a. s.

Mediální partneři: Českokrumlovská televize, Ozvěny, Českokrumlovský deník

Fotogalerii naleznete na webových stránkách www.ckrumlov.cz/ples2016.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: