aktualizováno 30. 7. 2015

Na Lipně budou soutěžit nejlepší čeští dálkoví plavci

aktualizováno 30. 7. 2015

vítězové závodu II - VZSNejlepší plavci ČR změří své síly již v 11. ročníku Mezinárodního závodu v dálkovém plavání, který je součástí kola Českého  poháru v dálkovém plavání. Do Dolní Vltavice se sjedou účastníci světového poháru, přemožitelé kanálu La Manche a další špičkoví  plavci z ČR, a také široká veřejnost, která má tak možnost prověřit své plavecké dovednosti.

Závod bude mít rozhodně co nabídnout, protože se v něm utkají nejen přemožitelé slavného kanálu, ale i úspěšní plavci v závodě  Capri-Neapol a bazénoví mistři republiky. Závodů se zúčastní i mistryně světa v zimním plavání Magda Okurková, dorostenecký mistr  republiky na 20 km Tomáš Kozubek, a také třiasedmdesátiletý Bedřich Hanuš, který se zúčastnil plaveckého maratonu na Lipně již v  roce 1972.

Vodní záchranáři z Čech a Rakouska ve spolupráci se společností Pro-Sport ČK připravili na sobotu 1. 8. a neděli 2. 8. 2015 v  Dolní Vltavici již tradiční akci určenou pro registrované i neregistrované sportovce od dětských až po seniorské kategorie na vzdálenost od 500 m do 10 km. Předpokládaná účast je až 300 plavců v obou dnech.

V sobotním odpoledním doprovodném programu je možné si aktivně vyzkoušet jízdu na seakajaku, raftu, dovednosti poskytnutí první  pomoci a mnoho dalšího. Diváci se také mohou těšit na ukázku výcviku mladých vodních záchranářů a mladých karatistů Karate  Panthers Česky Krumlov. Součástí bude také předání certifikátů mladým vodním záchranářům, kteří po deset dní pilně cvičili na Kyselově v rámci Soustředění mládeže vodní záchranné služby. Sobotní večer pak obohatí vystoupením ostravská rocková hudební skupina Galaty.

Registrace závodníků na sobotní závod je od 12.00 do 13.00 hod, se startem mládežnických kategorií v 14.00 hod a registrace závodníků na nedělní závod je do 9.00 hod se startem v 9.20 hod.

Závod se plave o pohár starostky Černá v Pošumaví, pohár Lipenského vodního záchranáře a pohár prezidenta Vodní záchranné služby H. Rakouska. K uskutečnění přispěla finanční podpora programů Ministerstva obrany ČR, Nadace ČEZ a Jihočeského kraje pro podporu sportu, obce Černá v Pošumaví a dalších partnerů.

Více info na www.zachranari.com

Ministerstvo obrany ČR        Logo Nadace ČEZ       Logo jihočeský kraj 2015

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: