aktualizováno 13. 7. 2015

Lesy ČR postavily na Krumlovsku dřevěný altán

aktualizováno 13.7. 2015                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Na severovýchodním okraji Českého Krumlova na skále nad Vltavou postavily Lesy ČR dřevěný altán.

Altán u menhiru II

K užívání veřejnosti ho zástupci podniku předali ve čtvrtek 9. července. Stavba financovaná z podnikového dotačního Programu 2020 přišla na 89 tisíc korun s DPH.

„Vyhlídku často navštěvují místní i turisté. Proto jsme v rámci programu, který zohledňuje veřejný zájem, postavili altán. Bude místem odpočinku," uvedl českokrumlovský lesní správce Radek Kordač. Celodřevěná stavba umístěná vedle dvoumetrového "menhiru Panna", který byl na místě vztyčen na přelomu tisíciletí, postavila firma Hřava letos v červnu.

Jen pár kilometrů odtud, severozápadně od obce Zlatá Koruna, na začátku lesní cesty Pivovarská, byla v sobotu 11. července instalována pamětní tabule upomínající na založení jedné z prvních lesních školek v České republice. Historický kamenný sloup se stal základem k vybudování kapličky sv. Prokopa, opravené podnikem Lesy ČR v loňském roce. Kaplička byla v sobotu 11. července vysvěcena.

 

Logo Lesy ČR II

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: