aktualizováno 21. 5. 2015

 

Velvyslanec Thajska J. E. Narong Sasitorn navštívil Český Krumlov

aktualizováno 21. května 2015

Ve středu 20. května navštívil město Český Krumlov velvyslanec Thajska v Praze J. E. Narong Sasitorn, který působí v Praze teprve od konce února tohoto roku 2015. Pan velvyslanec, doprovázen prvním tajemníkem panem Chcuchartem Jirojkul, byl přivítán starostou města Český Krumlov Mgr. Daliborem Cardou v odpoledních hodinách v prostorách městské radnice. V krátkém rozhovoru, který se linul v přátelské atmosféře, se pan velvyslanec zajímal především o programy podpory cestovního ruchu v Českém Krumlově, výměnné studentské programy a možnost navázání partnerství s jedním ze dvou bývalých hlavních měst Thajska (Ajutthaja a Sukhotaj), která mají přibližně stejně dlouho historii jako město Český Krumlov.

Pan velvyslanec se velmi obdivoval historickému půvabu města a jeho jedinečné atmosféře a vyjádřil přání navštívit město během nadcházejících Slavností pětilisté růže. Jedinou výtkou městu byl fakt, že zde není v provozu thajská restaurace. Panu starostovi věnoval na památku bledě modrou kravatu značky Jim Thompson, která je považována za jednu z nejlepších na světě v oblasti prodeje hedvábí. Pan velvyslanec se svěřil, že během své návštěvy navštíví státní zámek a hrad Český Krumlov.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: