aktualizováno 21. 2. 2012

Lávky u mostu Na Plášti a u mlýna v Široké ulici čeká rekonstrukce

aktualizováno 03.02.2012

Město Český Krumlov zahájilo práce na rekonstrukci lávky u mlýna v Široké ulici a lávky přes Vltavu u mostu Na Plášti.

První prosincový den převzala staveniště dodavatelská firma SDS EXMOST spol. s r. o., která stavbu zahájila před Vánocemi snesením lávky přes náhon. Na její místo ihned položila mostní provizorium, jež umožňuje zásobování menšími vozy a přístup k nemovitostem v dané lokalitě. Stávající ocelová nosná konstrukce bude zrekonstruována a zesílena. Na své původní místo se lávka vrátí s novou dřevěnou konstrukcí počátkem jara 2012.
Na rekonstrukci lávky v Široké ulici naváže demolice stávající lávky přes Vltavu u mostu Na Plášti a výstavba nové komunikace pro pěší. Práce budou úzce koordinovány se stavbou nového jezu, kterou provádí Povodí Vltavy. Termíny prací na jezu budou upřesňovány podle klimatických podmínek a ovlivní práce na rekonstrukci lávky. Jez by měl být s určitými omezeními pro vodáky sjízdný před zahájením letní sezóny.
Lávka přes Vltavu bude po celou dobu stavby pro veškerý provoz uzavřena. Podle dostupných informací dojde rovněž k uzavření či minimálně k omezení průchodu pod mostem Na Plášti, a to z důvodu stavby jezu.
Na rekonstrukci lávek získalo město Český Krumlov finanční prostředky ve výši 85 % celkových uznatelných nákladů na základě podané žádosti do 13. výzvy Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad, který je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj (ERDF).

LÁVKA U MLÝNA V ŠIROKÉ ULICI

20. 12. 2011 - demontáž lávky, osazení mostního provizoria (od 7 do 19 hodin komunikace zcela uzavřena)
15. 3. 2012 - zahájení rekonstrukce nosné konstrukce
31. 5. 2012 - předpokládaný termín dokončení rekonstrukce (přesný termín je stále v jednání)

LÁVKA U MOSTU NA PLÁŠTI

18. ledna 2012 - termín zahájení prací na jezu
1. března 2012 - plánovaný termín zahájení rekonstrukce
červenec/srpen 2012 - plánovaný termín dokončení rekonstrukce lávky (přesný termín je stále v jednání)

Více informací naleznete na www.ckrumlov.cz/lavky a na www.ckrumlov.cz/vltava.

Projekt Odstranění bodových závad na místní komunikaci spojující silnici I/39 s centrem města Český Krumlov je spolufinancován Evropskou unií.

Regionální operační program Jihozápad - logo ROP

Registrační číslo projektu: CZ.1.14/1.5.00/13.02435  

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: