aktualizováno 24. 10. 2011

Kronika města Český Krumlov

Únor 2009

Úspěšní muzikanti

V celorepublikovém finále hudební soutěže mladých zpěváků a hudebníků Dětská Porta bodovali zástupci regionu. Vítěz okresního kola Jakub Lukáč skončil v kategorii jednotlivců na 2. místě, stejné místo obsadila i kapela Pivní Bedýnky, hudební skupina sourozenců Matyáše a Magdaleny Bednářových a Kateřiny a Terezy Duspivových.

Manželé Věra a Václav HodroviZlatá a briliantová svatba

Manželé Anna a Štefan Merčákovi oslavili padesát let společného života - nejdříve v obřadní síni městského úřadu a poté v kruhu rodiny a přátel. Po sedmdesáti letech společného soužití si znovu řekli „ano" manželé Věra a Václav Hodrovi, tentokrát v obřadní síni městského úřadu.                                                       

Barokní minidivadlo

Strojní inženýr Zdeněk Korbela z Velešína vyrábí maketu českokrumlovského barokního divadla. Na zámku sice jedna maketa je, ale ředitel zámku, Pavel Slavko, potřebuje ještě jednu - demonstrační, aby na ní mohl na různých přednáškách a sympoziích ukazovat, jak mašinérie divadla funguje.

VZS ČČK

Čtvrtý ročník praktického semináře „Vyproštění - záchrana ze zamrzlé vodní plochy" uspořádali českokrumlovští vodní záchranáři spolu s hasiči. Seminář byl zaměřený jak na záchranné složky v čele s hasiči, policisty a zdravotníky, tak i na veřejnost, která často netuší, jak se v podobné situaci zachovat. Hloubka v místě, kde se potápěli, je zhruba šest metrů. V ledové vodě dokáže člověk s potápěčskou kombinézou vydržet kolem čtyřiceti minut.

Proradost na otáčivém hledišti

Divadelní seskupení Proradost představilo v sobotu 28. února hru Jana Drdy Hrátky s čertem. Počasí přálo jak divákům, tak hercům, problémem byla spousta rozbředlého sněhu. Zájem byl mimořádný, byla obsazena úplně všechna sedadla, řada diváků musela sledovat představení ve stoje. Vstupné bylo tradičně dobrovolné, mnoho diváků zaplatilo tzv. tekutou dekou. Opět se podařilo zajistit polní kuchyni, a tak mohli návštěvníci zdarma popíjet horký čaj.

Vyšenské pozemky

Správa Chráněné krajinné oblasti Blanský les je přesvědčena, že bývalý vápencový lom a jeho okolí ve Vyšném jsou unikátní prostředím, které si zaslouží svůj status ochrany jako přírodní památka. Vedení města se obává, že pokud by k vyhlášení došlo, výrazně by to omezilo rozhodování o budoucím využití městských pozemků.

Počasí

Začátkem února nastoupilo typicky zimní počasí - v noci mrzlo, o víkendu dokonce napadal sníh. Dlouho se neudržel, protože teploty se vrátily k nule. Ke zlomu došlo další únorový víkend - v sobotu 7. února počasí připomínalo spíše jaro, v neděli 8. února bylo zase bílo. Sníh začal padat v šest hodin ráno a sněžilo až do odpoledne. Mrazy povolily, sníh začal odtávat a na silnicích bylo skoro sucho. Kolem poloviny měsíce se několikrát vystřídaly sněhové přeháňky, poslední únorový víkend pak přišla razantní obleva.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: