aktualizováno 6. 6. 2011

Slavnosti pětilisté růže slaví půlkulaté jubileum

aktualizováno 06.06.2011

V letošním roce oslaví Slavnosti pětilisté růže od 17. do 19. června své 25. narozeniny. Oproti posledním ročníkům slavností, kdy ústřední postavou byl převážně vladař rožmberského domu Vilém z Rožmberka, bude v centru pozornosti Petr Vok. Tématem letošního ročníku je událost z června 1611, kdy Petr Vok z Rožmberka ochránil jižní Čechy od plenění Pasovských a cizácké žoldáky vyprovodil za zemské hranice. Pro 25. ročník připravují pořadatelé několik novinek, mezi něž patří koncert legendy keltské hudby Alana Stivella, lidová oslava v hospodě „U Petrova voka" na náměstí nebo koncert cikánské kapely Mulatčag. V programu nebudou chybět tradiční akce, jako jsou historické průvody, rytířský turnaj, historický trh na zámku, ohňostroj, představení živých šachů, ale i další doprovodný program na více než deseti scénách v historickém centru města. Kompletní program a organizační informace jsou zveřejněny na www.ckrumlov.cz/slavnosti2011.

Díky své dlouhodobé dramaturgii se také slavnosti připojují k projektu Rožmberský rok 2011.

Slavnosti pětilisté růže pořádá město Český Krumlov, Městské divadlo Český Krumlov a Českokrumlovský rozvojový fond.

V loňském roce byly Slavnosti pětilisté růže vyhlášeny Akcí roku 2010.

Město Český Krumlov děkuje partnerům za podporu Slavností pětilisté růže.

Generální partner: Budějovický Budvar národní podnik.

Hlavní partneři: Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism; Madeta, a. s.; Kámen a písek, spol. s. r. o.; FRONIUS Česká republika, s. r. o. a Grass Czech, s. r. o., Pivovar Eggenberg.

Partneři: Vidox, s. r. o.; Vera, spol. s. r. o. a Schwan Cosmetics CR, s. r. o.; Jihočeský kraj - Rožmberský rok 2011; Státní hrad a zámek Český Krumlov; Student Agency; Barrandov studio, fundus; Hotel Růže Český Krumlov a Stavební firma Feston, s. r. o.

Mediální partneři: MF Dnes; Hitrádio Faktor ; Český rozhlas České Budějovice; Deník Jižní Čechy; Český internet.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: