aktualizováno 6. 6. 2011

Slavnosti pětilisté růže slaví půlkulaté jubileum

aktualizováno 06.06.2011

V letošním roce oslaví Slavnosti pětilisté růže od 17. do 19. června své 25. narozeniny. Oproti posledním ročníkům slavností, kdy ústřední postavou byl převážně vladař rožmberského domu Vilém z Rožmberka, bude v centru pozornosti Petr Vok. Tématem letošního ročníku je událost z června 1611, kdy Petr Vok z Rožmberka ochránil jižní Čechy od plenění Pasovských a cizácké žoldáky vyprovodil za zemské hranice. Pro 25. ročník připravují pořadatelé několik novinek, mezi něž patří koncert legendy keltské hudby Alana Stivella, lidová oslava v hospodě „U Petrova voka" na náměstí nebo koncert cikánské kapely Mulatčag. V programu nebudou chybět tradiční akce, jako jsou historické průvody, rytířský turnaj, historický trh na zámku, ohňostroj, představení živých šachů, ale i další doprovodný program na více než deseti scénách v historickém centru města. Kompletní program a organizační informace jsou zveřejněny na www.ckrumlov.cz/slavnosti2011.

Díky své dlouhodobé dramaturgii se také slavnosti připojují k projektu Rožmberský rok 2011.

Slavnosti pětilisté růže pořádá město Český Krumlov, Městské divadlo Český Krumlov a Českokrumlovský rozvojový fond.

V loňském roce byly Slavnosti pětilisté růže vyhlášeny Akcí roku 2010.

Město Český Krumlov děkuje partnerům za podporu Slavností pětilisté růže.

Generální partner: Budějovický Budvar národní podnik.

Hlavní partneři: Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism; Madeta, a. s.; Kámen a písek, spol. s. r. o.; FRONIUS Česká republika, s. r. o. a Grass Czech, s. r. o., Pivovar Eggenberg.

Partneři: Vidox, s. r. o.; Vera, spol. s. r. o. a Schwan Cosmetics CR, s. r. o.; Jihočeský kraj - Rožmberský rok 2011; Státní hrad a zámek Český Krumlov; Student Agency; Barrandov studio, fundus; Hotel Růže Český Krumlov a Stavební firma Feston, s. r. o.

Mediální partneři: MF Dnes; Hitrádio Faktor ; Český rozhlas České Budějovice; Deník Jižní Čechy; Český internet.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov