aktualizováno 24. 5. 2011

2011-05-06 Hejtman Jiří Zimola v Českém Krumlově - na snímku se starostou Daliborem Cardou a místostarostkou Jitkou ZikmundovouJihočeský hejtman oficiálně navštívil město

aktualizováno 06.05.2011

V pátek 6. května proběhlo v Českém Krumlově první oficiální setkání hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly, starosty města Český Krumlov Dalibora Cardy a místostarostky města Jitky Zikmundové. Diskutovali spolu o budoucnosti otáčivého hlediště v Českém Krumlově, dopravní infrastruktuře i o nabídkách a projektech v rámci turistického ruchu a projektech přeshraniční spolupráce.

Hejtman Jihočeského kraje i starosta Českého Krumlova se jednoznačně shodli na tom, že by v budoucnu vhodně a citlivě zrekonstruované otáčivé hlediště mělo nadále zůstat v prostorách zámecké zahrady. „Budeme se snažit nyní iniciovat schůzku mezi městy Český Krumlov, České Budějovice a Jihočeským krajem tak, abychom mohli vyřešit tuto záležitost i za pomocí evropských fondů," uvedl hejtman.

Téma dopravní infrastruktury v Českém Krumlově otevřelo diskusi nad řešením křižovatky u Porákova mostu. Jiří Zimola i Dalibor Carda vidí jako nejvhodnější vybudování plnohodnotného kruhového objezdu, a to především z hlediska plynulosti a bezpečnosti dopravy v tomto frekventovaném dopravním úseku.

„Shodli jsme se, že necháme provést úvodní studie o vhodnosti typu křižovatek. S úpravami bychom rádi začali letos na podzim," dodal Dalibor Carda. (Pozn. red. Práce na sanaci skály by měly být hotovy do 31. července letošního roku a práce na revitalizaci komunikace pak během prvního srpnového týdne). (Vladimíra Pavlová)

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: