aktualizováno 22. 4. 2011

Vozíčkáři mohou pohodlně do bazénu

aktualizováno 22.04.2011

Od 1. března je v plaveckém bazénu v Českém Krumlově k dispozici nový mechanický vozík pro osoby se zdravotním postižením. Odbor sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu tak reagoval na prosbu vozíčkáře, který měl problém pohybovat se v mokrém prostředí sportoviště. „Vozíčkáři měli dříve problém dopravit se zvláště v zimě s invalidním vozíkem k bazénu a poté v mokrých plavkách na vozíku do šaten a pak s promočeným vozíčkem zpět domů. Oslovili jsme několik subjektů s prosbou o bezplatnou výpůjčku invalidního vozíku a Domy s pečovatelskou službou nám vyšly vstříc," objasnila vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Ingrid Pechová.

Zájemci o vypůjčení mechanického vozíčku v plaveckém bazénu v návštěvních hodinách pro veřejnost pomůže personál v pokladně bazénu. Ve speciální šatně se klient může pohodlně převléknout a přesednout na tento vozík, se kterým se může pohybovat po celém areálu plaveckého bazénu. V případě potřeby mu personál pomůže přímo uvnitř plaveckého bazénu, do vody i z vody ven. Ti, kteří umějí zacházet s bazénovým zvedákem, se mohou pohybovat po bazénu zcela sami. Po skončení plávání, usušení a převlečení přesedne klient na svůj invalidní vozík, na kterém může zajet i do místního občerstvení. Neváhejte a přijďte si zaplavat i přesto, že jste na vozíčku.

Plavecký bazén v Českém Krumlově provozuje dceřiná společnost PRO-SPORT. Aktuální informace o otevírací době najdete na webové stránce www.pro-sportck.cz nebo na telefonním čísle 380 711 702.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov