aktualizováno 1. 3. 2011

Pub Animals mají album roku v cenách Anděl 2010

aktualizováno 01.03.2011

CD Safar‑I promíchalo karty v českém ska/reggae a přineslo i velký mezinárodní úspěch

Českokrumlovská skupina Pub Animals získala prestižní ocenění Anděl 2010 za debutové CD Safar-I. Žánrové ocenění za nejlepší desku roku 2010 v kategorii ska/reggae udělila skupině Akademie populární hudby v Praze ve středu 23. února v pražské Incheba Aréně na Výstavišti v Holešovicích. Pub Animals svým krátkým koncertem uzavřeli slavnostní předávání žánrových cen. Album  Safar-I si fanoušci mohou zdarma stáhnout na webové stránce www.pubanimals.cz.

Skupině oficiálně pogratuluje 15. března i starosta Českého Krumlova Dalibor Carda.

„Moc děkujeme hudební akademii za ocenění, rodinám za trpělivost a všem našim fanouškům slibujeme, že se mají v budoucnu na co těšit. Nejbližší koncert chystáme na 18. března do Českého Krumlova a pojmeme ho jako narozeninový mejdan a samozřejmě jako oslavu Anděla," vyjádřil svou radost zpěvák skupiny Pavel Podruh.

Moderní a originální hudba

Své debutové album Safar-I vydala mladá talentovaná kapela Pub Animals před létem 2010. Nehledě na to, že natáčeli svou prvotinu, rozhodli se spolupracovat s jedním z nejlepších studií v České republice. Po několikaměsíční práci ve studiu Biotech, mimo jiné Andělem oceněného producenta Ecsona Waldese, vznikla nahrávka, která ohromila nejen akademickou porotu, ale i více než osm tisíc posluchačů, kteří si album zdarma stáhli na domácích stránkách kapely.

„Kluci udělali velký kus práce. Když přišli do studia Biotech poprvé, měli jasnou vizi a inspiraci zahraničním zvukem, kterého se nám společně nakonec podařilo docílit. Pub Animals jsou budoucností nejen českého ska a reggae, ale celé naší hudební scény," popisuje své pocity z úspěchu producent Ecson Waldes.

Mezinárodní úspěch

Díky mnoha hudebním vlivům od popu až k funku Pub Animals razantně bourají žánrové klišé a rozhodně nejsou klasickou ska/reggae kapelou. V létě 2010 byli z několika stovek hudebních skupin z celého světa vybráni na největší reggae festival v Evropě, španělský Rototom Sunsplash. Stali se tak první českou kapelou v oficiálním line-upu tohoto legendárního festivalu.

Další plány

Pub Animals neusínají na vavřínech a pokračují v další práci. Kromě toho, že se svou živelnou show obrážejí kluby, majálesy a festivaly, chystají se také natočit klip ke skladbě Elephant Man. Ve spolupráci s kreativním teamem z německé MTV plánují premiéru klipu na začátek července 2011.

Aktivity Pub Animals zaujaly i další promotéry a hudební profesionály ze zahraničí, a tak kapela intenzivně jedná o podpoře s německou SONY/BMG. V neposlední řadě se kapela připravuje na vystoupení na velkolepé otevírací párty Žlutých lázní v Praze, které proběhne 30. 4. 2011.

Pub Animals ve zkratce

 

  • 8 členů, mix ska, reggae, funky a popu
  • cena Anděl 2010 za nejlepší album roku
  • jedinečná deska Safar-I, producent Ecson Waldes
  • účast na největším evropském reggae a ska festivalu Rototom Sunsplash 2010
  • intenzivní koncertování po celé ČR + zahraničí (například s Fast Food Orchestra, United flavor nebo 100 zvířat)

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: