aktualizováno 1. 10. 2010

Strážníci mají dva elektrické skútry

aktualizováno 01.10.2010

Městská policie Český Krumlov získala jako bezplatnou zápůjčku dva elektrické skútry. Starosta města Český Krumlov Luboš Jedlička a velitel Městské policie Jan Šítal převzali vozidla ve středu 29. září od Tomáše Kubína a Martina Dvořáka ze společnosti E.ON. "Vítám tuto iniciativu, která usnadní práci městským strážníkům. Elektrické skútry navíc nezatěžují prostředí města hlukem ani zplodinami," dodal starosta.  

„Jde o první konkrétní příklad spolupráce energetické společnosti s municipalitami v oblasti alternativních pohonů vozidel,"uvedl Tomáš Kubín, vedoucí Oblastního managementu ze společnosti E.ON a dodal, „pro tyto účely jsme zvolili typ skútru E-Max s maximální rychlostí 45 km/h, doba nabíjení je 4-6 hodin a na jedno nabití je možno najet při šetrné jízdě až 100 km." 

Společnost E.ON plní jeden z mnoha cílů, které si předsevzala a které jsou součástí její dlouhodobé strategie - být aktivní v oblasti úspor energie a využívání alternativních zdrojů. "Právě možnost využití ekologické dopravy ve městech, s minimálním dopadem na životní prostředí, nás přivedlo na myšlenku spolupráce se zástupci měst a obcí," doplnil Kubín. Elektrické skútry předala společnost E.ON nejen v Českém Krumlově, ale i v Českých Budějovicích. 

Problematice životního prostředí věnuje energetická společnost E.ON velkou pozornost a hledá způsoby, jak přispívat k jeho ochraně. Jednou z možností je zaměření se na alternativní pohony vozidel, ať už se jedná o stlačený zemní plyn CNG nebo elektřinu. Společnost E.ON již  má v provozu dvě plnicí stanice na CNG, a sice v Českých Budějovicích a ve Svobodě nad Úpou, a provozuje i  historicky první dobíjecí stanici pro elektromobily.

 

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: