aktualizováno 1. 10. 2010

Výstava fotografií Anny Čekanové "Mé fotografie"

aktualizováno 01.10.2010

Od 6. do 27. října se ve foyer Městského úřadu Český Krumlov v Kaplické ulici koná výstava fotografií Anny Čekanové. Výstava se koná pod záštitou místostarostky Českého Krumlova Jitky Zikmundové. 

O autorce

Anna Čekanová *1943

Narodila se 17. července 1943 a od svých pěti let žije v Českém Krumlově. Zde také vychodila základní školu, pracovala (převážně v dělnických profesích) a žije zde dodnes - v současné době v Domě s pečovatelskou službou.
Koncem 80. let začala fotografovat. Nejvíce ji lákaly scenérie přírody a architektury. Spolupracovala také se členy fotoklubu Český Krumlov. Ve svých fotografiích spojuje lásku k přírodě, českokrumlovskému regionu, talent pro zachycení okamžiku a fotografickou zručnost.
Fotografka Anna Čekanová je aktivní seniorka, která i přes svůj zdravotní handicap dokáže vytvářet krásné fotografie, které potěší oko i srdce diváka.

Používaná fotografická technika: Vilia, Ljubitěl, Flezareta, Zenit E, Zenit TTL, Minolta Dynax D5, Nikon F60

Výstavy: 2008, 2006 - Horní Planá - KIC Kulturní a informační centrum; 2010 - Český Krumlov - Domy s pečovatelskou službou Vyšehrad

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: