aktualizováno 7. 7. 2010

Akademie třetího věku v Českém Krumlově

aktualizováno 07.07.2010

V Českém Krumlově vyvrcholila na konci června akademie třetího věku. Celkem 16 studentů z řad českokrumlovských seniorů absolvvovalo řadu přednášek a teoretických kurzů a splnilo závěrečný test. Slavnostní předání diplomů proběhlo v Jízdárně Státního hradu a zámku Český Krumlov. 

Akademie třetího věku měla za cíl uceleně představit město Český Krumlov tak, jak jej není možné v běžném životě poznat. Mimo jiné usilovala o aktivní zapojení zúčastněných seniorů. V letošním roce se tato akce konala v Českém Krumlově poprvé.

Výuka v akademii třetího věku probíhala každou středu od 21. dubna 2010. První lekce byly vyučovány na městském úřadě v zasedací místnosti , kde byla prezentována teoretická část přednášek. V druhé polovině akademie si pak studenti teoretické informace ověřovali v praxi. Byly uspořádány prohlídky města s názornými ukázkami jednotlivých stavebních slohů, návštěva knihovny a přednáška o praktikách knihovnictví. Součástí akademie byla i beseda s péamětníky na téma historie Českého Krumlova před 2. světovou válkou. Další aktivity byly zaměřeny na archiv a archivnictví, kde přímo ve státním archivu probíhala část přednášky s prohlídkou archiválií. Další část cyklu byla prohlídka  fotoateliéru Seidel a fotografování studentů. (ia)

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: