aktualizováno 22. 6. 2010

2010-06 Prvňáci v Městské knihovně v Českém KrumlověČeskokrumlovští prvňáci byli pasováni na čtenáře

aktualizováno 10. června 2010

Slavnostním pasováním na čtenáře vrcholil v polovině června v Městské knihovně v Českém Krumlově projekt Cesta do knihovny. Čtvrtý ročník přilákal v letošním školním roce do knihovny 175 prvňáčků z osmi tříd českokrumlovských základních škol. Ředitelka knihovny Karla Votřelová každého z žáčků slavnostně pasovala na čtenáře a předala mu průkazku do knihovny na rok zdarma. Každý čtenář získal také knížku pro prvňáčka v rámci projektu Státní pedagogické knihovny Komenského, který je financovaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. 

"V průběhu prvního školního roku se v první etapě žáčci seznámili s knihovnou, podívali se do všech oddělení a ukázali jsme jim, jak tu všechno funguje. Při druhé návštěvě jsme už děti zkoušeli ze čtení, dávali jsme jim soutěžní otázky a vyrobily si záložku do knihy. Tento týden je vyvrcholením jejich cesty do knihovny a děti dostávají čtenářskou legitimaci do knihovny a jsou regulérními čtenáři," sdělila ředitelka městské knihovny Karla Votřelová.

Cílem projektu, který v Městské knihovně v Českém Krumlově funguje již čtvrtým rokem je získávat nové čtenáře, vést děti ke čtení a zprostředkovat dětem první návštěvu v knihovně. "Někdy děti nevědí, kde knihovna je, nebo se bojí přijít, tak je během školního roku zveme do knihovny a ukazujeme, jak to tu funguje, a jak je čtení zábavné a důležité," uzavřela ředitelka knihovny.

V loňském roce se projektu zúčastnilo celkem 148 dětí, letos jich bylo o 27 více.

2010-06 Prvňáci v Městské knihovně v Českém Krumlově 2010-06 Prvňáci v Městské knihovně v Českém Krumlově

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: