aktualizováno 4. 6. 2010

Silnice pod mostem u kina bude uzavřena

aktualizováno 04.06.2010

V termínu od 11. do 13. června 2010 je plánována částečná uzavírka silnice I/39 u rekonstruovaného mostu u kina. Na dnešním jednání termín uzavírky potvrdil zástupce stavební firmy, která most rekonstruuje. Kvůli bezpečnosti silničního provozu je nutné silnici dočasně uzavřít. Nákladní dopravě a autobusům pravidelné autobusové dopravy bude i po dobu uzavírky umožněn provoz v obou směrech. Kompletní informace k rekonstrukci mostu u kina jsou zveřejněny na www.ckrumlov.cz/most.

Změny v dopravě platí i pro pěší a cyklisty

Během dnešního kontrolního dne zástupce zhotovitele stavby potvrdil, že od pátku 11. června od 7 hodin do neděle 13. června do 19 hodin bude odkloněna osobní doprava, protože bude prováděno tlakové tryskání betonové konstrukce. Účelem těchto prací je očištění mostu od uvolněných částí betonu. 

Pod mostem zůstane trvale průjezdný pouze jeden jízdní pruh, ve kterém bude doprava kyvadlově řízena pracovníky stavby. Tento jízdní pruh bude určen pouze pro autobusy, nákladní automobily a vozidla integrovaného záchranného systému. Osobní vozidla a motocykly budou obousměrně projíždět od kruhové křižovatky U Trojice směrem na Růžek a serpentinou dolů ke křižovatce Na Špičáku. Tato úprava bude vyznačena svislým dopravním značením. Pod mostem bude v uvedené době rovněž zcela vyloučen pěší a cyklistický provoz. Uvedená doba může být zkrácena v závislosti na průběhu prací. Dodavatelská firma žádá o dodržování výše uvedených omezení, neboť tryskání se provádí vodním paprskem o tlaku více než 100 atmosfér a mohlo by dojít k úrazu odletujícímy kusy betonu. 

Stav prací k 27. květnu 2010

Všechny práce probíhají podle původního schváleného harmonogramu. K 27. květnu 2010 byly dokončeny římsy a betonáž chodníků, položena vodorovná izolace mostovky a opraveny přilehlé opěrné zdi (křídla). Byly osazeny oba nové stožáry veřejného osvětlení, které jsou již funkční. Na předmostí směrem k Budějovické bráně byla dokončena zádlažba. V těchto dnech je prováděno tzv. brokování betonových ploch chodníků, které je nutnou úpravou před nanesením pochůzné izolační vrstvy. V dílnách dodavatelské firmy probíhá výroba nového zábradlí.

Termín dokončení rekonstrukce mostu u kina podle smlouvy, tedy 30. červen 2010, by měl být dodržen. Od 1. července 2010 je na mostě plánováno zahájení zkušebního provozu do doby kolaudace. Most by měl být pro veškerou dopravu otevřen 1. července 2010.

Výhled prací v následujících týdnech

Pro dokončení celé stavby je třeba provést ještě tyto hlavní práce: zádlažba mostu, osazení zábradlí, opevnění svahů pod mostem a předláždění desek na svazích, zatěžkávací zkouška mostu a instalace dopravního značení.

 

 

Tento projekt Rekonstrukce mostu MÚK u kina v Českém Krumlově je spolufinancován Evropskou unií.

Regionální operační program Jihozápad - logo ROP

Registrační číslo projektu: CZ.1.14/1.5.00/05.01760                                                                                

 

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: