aktualizováno 14. 4. 2010

Sobota a neděle budou dny smutku

aktualizováno 13.04.2010

Město Český Krumlov se připojí také k uctění památky obětí polského neštěstí. Vlajky na úředních budovách by měly být staženy na půl žerdi tam, kde to technické zařízení umožňuje, nebo s černou smuteční stuhou. Organizátorům kulturních, sportovních a společenských akcí bylo doporučeno, aby zvážili vhodný způsobem, jak ve dnech smutku uctít památku obětí tragické nehody. 

Dny smutku v České republice budou v sobotu 17. a v neděli 18. dubna. Vláda vyzvala občany České republiky, aby uctili památku obětí havárie polského letadla minutou ticha v sobotní poledne. „Vyzýváme všechny obyvatele České republiky, aby dne 17. dubna v poledne minutou ticha uctili památku tohoto neštěstí," uvedl na tiskové konferenci vicepremiér Jan Kohout. Vláda také rozhodla o stažení vlajek na půl žerdi. Podle vicepremiéra Kohouta tak v den smutku učiní všichni členové vlády. Vicepremiér Jan Kohout na závěr tiskové konference zdůraznil, že tragédie, která se stala Polsku, je zároveň velkou tragédií i pro Českou republiku.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: