aktualizováno 1. 4. 2010

Česko-rakouská hudební a rádiová spolupráce mládeže

Česko-rakouská rádia pro mládež

Mládežnické Rádio ICM (projektové pracoviště CPDM o.p.s. Český Krumlov) ve spolupráci s rakouským rádiem FRF (Freies Radio Freistadt) uspořádalo o víkendu 27. až 28. března 2010 v Českém Krumlově další společné setkání mládeže z obou partnerských rádií.

Tato setkávání jsou realizována již několik let formou tematických společných akcí tzv. „médiakempů", které jsou časově dimenzovány jako dvou až třídenní akce. Smyslem médiakempů je prohlubování kontaktů a vzájemné spolupráce mezi mladými lidmi, kteří se na české a rakouské straně zbývají nezávislými „rozhlasovými" a dalšími mediálními aktivitami ve svém volném čase.

Hlavní náplní médiakempů je přinášet z obou redaktorských týmů srovnávací reportáže z různých pohledů ke konkrétnímu místu či tématu v ČR a v Rakousku, jejich společné zpracování a postupné odvysílání v obou spřátelených rádiích. V rámci těchto setkání je také část času věnována poznávání reálií života v obou zemích, kulturním a volnočasovým aktivitám.

Mladí moderátoři a redaktoři Rádia ICM připravili pro své rakouské kolegy velkou párty, při níž si mohli ověřit své moderátorské a redaktorské schopnosti. Mládežníci z obou partnerských rádií se navzájem doplňovali a spolupracovali při moderování celého večera. Akce zaznamenala ze strany veřejnosti ohromný ohlas.

Další den byla pro rakouské kolegy přichystána prohlídka Rádia ICM a s přímým vstupem do vysílání a také prohlídka v současnosti dokončovaného nahrávacího hudebního studia mladých CPDM o.p.s.. Součástí programu byla dále prohlídka města Český Krumlov a návštěva Egon Schiele Art Centra.

V průběhu roku 2010 plánuje Rádio ICM ve spolupráci s rakouským FRF zrealizovat ještě další tři médiakempy, a to jeden na české a dva na rakouské straně, na předem dohodnutá témata.

Rádio ICM již čtvrtým rokem spolupracuje s rakouským FRF. Za uplynulé období tak vznikl nespočet relací, které naplňovaly poslání Rádia ICM - přinést informace pro mládežníky ve formě jim vlastní, a dále je motivovat a zapojovat do rozhlasového vysílání.

Rádio ICM přináší reportáže z oblastí, jež nejsou komerčními rádii pokryty, dále přispívá k výměně zkušeností a kooperaci mládežníků na obou stranách hranic.

Jiří Muk, CPDM o.p.s. Český Krumlov, vedoucí projektu Rádio ICM

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: