aktualizováno 26. 3. 2010

Slavnosti pětilisté růže do aktualityChcete se zúčastnit průvodu Slavností pětilisté růže?

aktualizováno 26. března 2010

Do vypuknutí slavností pětilisté růže nezbývají ani tři celé měsíce. Nejen v Městském divadle probíhají přípravy naplno. Již na začátku dubna se bude konat casting pro obsazení rolí v historickém průvodu slavností. "V letošním roce vzhledem k tomu, že Slavnosti jsou věnované jmenování Viléma z Rožmberka nejvyšším purkrabím České země, je průvod pojatý jako retrospektiva vybraných významných osobností Rodu Rožmberků ve vazbě na české dějiny od legendy Dělení růží až po poslední Rožmberky. Letošní hlavní průvod v sobotu 19. června 2010 bude prezentovat několik významných historických úseků důležitých nejenom v dějinách našeho města, ale i v dějinách Českého království. Průvod bude rozdělen na části gotické, renesanční. Každá část průvodu má pro zájemce omezený počet míst, která jsou daná režijním záměrem a následně i kapacitou pivovarské zahrady, kde proběhne po usazení průvodu na tribuny a lavičky pro sledování hlavní ceremonie a historického turnaje s programem," vysvětlila Kateřina Slavíková z Městského divadla. 

Casting pro obsazení rolí v historickém průvodu proběhne

  • v pátek 2. dubna 2010 od 16 do 17:30 hodin ve foyer Městského divadla v Českém Krumlově 
  • ve středu 7. dubna 2010 od 17 do 18:00 hodin ve foyer Městského divadla v Českém Krumlově
Závazné zkoušky průvodu se budou konat dvakrát, a to na přelomu května a června spolu s režisérem průvodu a potom 17. června jako generální zkouška v podvečer v pivovarské zahradě.
Termín pro zapůjčení kostýmu a případného líčení nebo kadeřnických úprav bude dohodnut v rámci zkoušky v městském divadle. 

 

Upozornění pořadate

Vzhledem k tomu, že historický průvod městem by měl být zejména důstojnou reprezentací historie našeho města nikoli karnevalem a po zkušenostech s nedisciplinovaností některých účastníků průvodu v minulých letech, upozorňujeme všechny zájemce na následující závazky a podmínky, které jsou vázány na účast v průvodu.

1. Zkoušky jednotlivých částí průvodu, jejichž termíny budou upřesněny při zápisu, jsou závazné a je na ně vázáno zapůjčení kostýmů.

2. Místa v průvodu pro velmi mladá děvčata toužící po roli „princezny" jsou velmi omezená.

3. Při výběru budou preferovány dospělé páry.

4. Malé děti, s výjimkou dětí v rolích vypsaných v režijním plánu, budou do průvodu brány pouze v doprovodu rodičů (rodiče též v kostýmech).

5. Účast v průvodu těch, kteří mají vlastní kostým, je opět vázána zápisem a účastí na zkouškách.

Termín Slavností pětilisté růže

18. - 20. června 2010

Slavnosti pětilisté růže 2007Zapůjčení historického kostýmu

Těm, kteří mají zájem o zapůjčení historického kostýmu pro svůj vlastní prožitek Slavností bez zájmu o účast v průvodech, bude umožněno zapůjčení kostýmů z kostýmní rezervy v pátek 18. června 2010 (přesný čas bude uveřejněn). Cena půjčovného za kostým činí 500 Kč.

V případě vážného zájmu bude možné si kostým zamluvit od 1. května 2010 prostřednictvím internetu na adrese slavikova.divadlo@ckrumlov.cz po zaslání vyplněné přihlášky uvedené od daného termínu na webové stránce Městského divadla www.divadlo.ckrumlov.cz.

Upozorňujeme případné zájemce, že u kostýmů z kostýmní rezervy v rámci výše uvedené ceny nejsme schopni garantovat požadavky na exkluzivní šlechtické kostýmy a na extrémní velikosti. Tyto kostýmy jsme schopni zajistit pouze za plné půjčovné, které platíme za zapůjčení jejich majiteli my, a které činí minimálně 1500 Kč za jednotlivý kostým.

Informace pro trhovce - prodej během slavností

Kontakt

Kateřina Slavíková, slavikova.divadlo@ckrumlov.cz

www.ckrumlov.cz/slavnosti2010

Městské divadlo Český Krumlov, www.divadlo.ckrumlov.cz, info.divadlo@ckrumlov.cz

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: