aktualizováno 23. 3. 2010

Jarní úklid Českého Krumlova je v plném proudu

aktualizováno 23.03.2010

Město Český Krumlov zahájilo jarní úklid místních komunikací a zelených ploch v majetku města. „Obě činnosti koordinujeme s pracemi českokrumlovskou pobočkou Správy a údržby silnic Jihočeského kraje, která uklízí a udržuje krajské komunikace a pozemky, což jsou například příjezdové komunikace do města," doplnila místostarostka Českého Krumlova Jitka Zikmundová. Pořadí úklidu v jednotlivých částech města je navrženo s ohledem na zkušenosti z předchozích let a s ohledem na dopravní význam komunikací a hustotu osídlení. Tento týden probíhá úklid sídliště Plešivec, sídliště Vyšný, osady Vyšný, chodníků na Objížďkové a ulice Pod Kamenem. Příští týden bude uklízeno autobusové nádraží, Špičák, sídliště Mír, Domoradická ulice a oblast U Trojice; a dále se bude pokračovat v centru města. Do Velikonoc by mělo být město uklizeno od největšího nepořádku. Zejména centrum města by mělo být po „estetické stránce" připraveno na zvýšenou návštěvnost během jarních svátků. Město by mělo být kompletně uklizeno do měsíce května. 

Úklid místních komunikací provádí v Českém Krumlově dvě společnosti - Služby města Český Krumlov a firma Irena Dunková.  „Jarním úklidem se rozumí zejména odstranění zbytků posypových materiálů, zbytků neshrabaného listí a jiných odpadků po zimním období, odvoz zbylého posypového materiálu a úklid posypových beden z města," vysvětlil vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Miroslav Hála. Jarní úklid je každoročně prováděn v období, kdy to již dovolí klimatické podmínky a také, kdy je již možné upravit potřebnou techniku ze zimní výbavy (sypače, radlice) na letní (ložné plochy, zametací zařízení).

„Úklid veřejné zeleně probíhá v souladu s uzavřenými smlouvami na zajišťování komplexní údržby veřejné zeleně v Českém Krumlově," doplnila vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství Vlasta Horáková a dodala, „na základě výběrového řízení provádí údržbu zeleně ve městě dvě společnosti. Václav Kubát - údržba zeleně zajišťuje veřejnou zeleň na sídlišti Mír, Tovární ulici, v Domoradicích, U Trojice a na Horní Bráně. Společnost AGR Servis s.r.o. se stará o sídliště Plešivec, Nové Spolí, Slupenec, Vnitřní město, sídliště Špičák, Jelení Zahradu, Chvalšinskou ulici, Zámeckou Jízdárnu, Dobrkovice, sídliště Vyšný, za Nádražím, Vyšehrad a Vyšný." Tak zvaný generální úklid veřejné zeleně po zimním období probíhá od začátku března. (ja)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: