aktualizováno 17. 3. 2010

Vyjádření k nepřesnostem v médiích ze dne 17. března 2010 o otáčivém hledišti

aktualizováno 17.03.2010

Odbor stavební úřad Městského úřadu Český Krumlov vydává každoročně na základě žádosti Jihočeského divadla Rozhodnutí o změně užívání stavby - prodloužení termínu užívání stavby otáčivého hlediště v zámecké zahradě Státního hradu a zámku Český Krumlov. Poslední vydané rozhodnutí ze dne 30. října 2009, které bylo vydáno ve věci prodloužení termínu užívání stavby do 31. srpna 2010, bylo napadeno a celý spisový materiál byl postoupen Jihočeskému kraji. Na základě jeho rozhodnutí se pak bude ve věci dále postupovat.

V médiích se zaměňují dvě různé skutečnosti - prodloužení termínu užívání stavby (vydává Odbor stavební úřad Český Krumlov) a termínu uzavření nájemní smlouvy o provozování otáčivého hlediště (podepisuje vlastník pozemku s vlastníkem stavby, a ten následně s jejím provozovatelem).

Obecná fakta

  • Vlastníkem pozemku, na němž otáčivé hlediště stojí, je Národní památkový ústav
  • Vlastníkem stavby otáčivého hlediště je Statutární město České Budějovice
  • Provozovatelem otáčivého hlediště je Jihočeské divadlo
  • Vlastník pozemku uzavírá s vlastníkem stavby nájemní smlouvu na provozování otáčivého hlediště, a ten následně uzavírá smlouvu s provozovatelem otáčivého hlediště
  • Dle tiskové zprávy vydané Statutárním městem České Budějovice má být podepsána nájemní smlouvu na provozování otáčivého hlediště až do roku 2015 mezi Národním památkovým ústavem a Statutárním městem České Budějovice; dosud byla smlouva uzavírána vždy na 1 rok

 

Více informací o otáčivém hledišti a jeho historii najdete zde.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: