aktualizováno 1. 2. 2010

Pozvání na výstavu na městském úřadě

aktualizováno 01.02.2010

Město Český Krumlov spolu s Historickou skupinou Osvětim a Památníkem Terezín zvou zájemce na výstavu "Místa utrpení, smrti a hrdinství" s podtitulem "Vězni z českých zemí v nacistických koncentračních táborech" ve foyer Městského úřadu Český Krumlov, Kaplická 439.

Výstava bude otevřena 2. února v 15 hodin a potrvá do 30. března 2010. Expozici můžete zhlédnout vždy v pondělí a ve středu od 7:30 do 17:00, v úterý a ve čtvrtek od 7:30 do 15:30 a v pátek od 7:30 do 13:00 hodin. Vstupné je zdarma.

Tato putovní výstava je určena především dospívající mládeži a jejich pedagogům, ale i ostatním, kteří chtějí a potřebují poznat tento tragický úsek historie 20. století. Výstava byla zahájena 31. 8. 2005 v Liberci. Od té doby byla instalována ve více než třiceti městech České republiky.

Na 28 panelech je znázorněna specifičnost jednotlivých nejvýznamnějších koncentračních táborů, káznic a věznic od nástupu nacistů k moci v Německu. Dokumenty připomínají hrůzy nacistické vlády v okupovaných zemích a současně varují před nebezpečím skupin, které dnes velmi agresivně propagují nacistické ideje a snaží se získat přívržence zejména mezi dospívající mládeží.

Výstava se koná pod záštitou místostarostky města Český Krumlov Jitky Zikmundové.

Více kulturních, sportovních či společenských akcí je zveřejněno na www.ckrumlov.cz/akce

 

 

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: