aktualizováno 29. 1. 2010

Mapa - umístění zimního stadionuZastupitelé neschválili prodej zimního stadionu v Českém Krumlově

aktualizováno 29.01.2010

Zastupitelé na svém lednovém zasedání 28. ledna neschválili prodej českokrumlovského zimního stadionu. Zimní stadion dál zůstane v majetku města a dál jej bude spravovat dceřiná společnost PRO-SPORT, o.p.s., která od města každoročně získává provozní dotaci téměř 13 milionů Kč.

O koupi sportoviště projevil zájem jediný uchazeč, který městu za areál s vybavením a zázemím nabídl 15 milionů Kč. Investor předložil městu studii hokejové haly, stručný podnikatelský záměr i sportovní program. Jeho cílem bylo vybudovat ze zimního stadionu v Českém Krumlově sportovní centrum se zaměřením na lední hokej mládeže. Do stadionu plánoval investici ve výši 60 milionů Kč.

Záměr prodeje budovy zimního stadionu včetně příslušenství a pozemků schválili zastupitelé na listopadovém jednání. Minimální kupní cenu stanovili na horní hranici znaleckého posudku 15 milionů korun. Nabídky mohli zájemci podat do 5. ledna 2010.

Město Český Krumlov se problematikou stavu zimního stadionu a potřebných několikamilionových investic zabývá od povodní v roce 2002. Za posledních 10 let investovalo město do stadionu přes 40 milionů Kč. O vyhlášení záměru prodeje diskutují radní a zastupitelé od června 2008.  

Odkazy

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: