aktualizováno 28. 1. 2010

Český Krumlov ovládne masopust

aktualizováno 28.01.2010

Masopustní veselice, mlynářská masopustní zábava a masopustní průvod městem proniknou do Českého Krumlova v polovině února a zůstanou hned několik dní. K žákům a pedagogům Základní umělecké školy v Českém Krumlově, Střední umělecko-průmyslové školy sv. Anežky a k Městskému divadlu se letos připojilo i Sdružení podnikatelů cestovního ruchu nebo Restaurace Krumlovský mlýn a Hotel Mlýn, které pozvou širokou veřejnost na ukázku domácí zabijačky nebo nefalšované masopustní veselice. Termín 13. - 16. února 2010 předznamenává také příchod nového čínského roku, v Městském divadle se proto k masopustnímu veselí přidá i čínský festival Songfest.cz a vítání Roku Tygra. Aktuální informace k celému programu jsou zveřejněny na www.ckrumlov.cz/masopust.

Hlavním motivem masopustního průvodu městem letos bude Šumava. „Již od prosince vyrábíme s dětmi ve výtvarném oboru ZUŠky tematické masky. V šumavské části průvodu se objeví hlavně zvířecí kostýmy. V maskovaném průvodu půjdou děti z různých oborů základní umělecké školy nebo z Anežky a na každém zastavení předvedou krátký program," shrnula lákadla úterního masopustní odpoledne Dita Průchová ze Základní umělecké školy v Českém Krumlově. Masopustní průvod připomene divákům také obdivované převleky a scénky z minulých let - benátskou, africkou nebo českou skupinku masek. „Lákadlem letošního šumavského motivu průvodu jsou například šumavští obři, poslední šumavská medvědice nebo také šumavská divoká jízda," doplnila Průchová.

„Těším se na letošní ročník krumlovského masopustu, protože letos se k již čtyřleté tradici vybudované Základní uměleckou školou připojili i českokrumlovští podnikatelé, kteří mají zájem o renesanci masopustní tradice v našem městě. Kolednickému průvodu v maskách bude o víkendu předcházet pravá domácí zabijačka a masopustní zábava. Jsem nadšený, že místní lidé mají chuť oživovat staročeské tradice a doufám, že bude mít tato akce kladnou odezvu i mezi ostatními spoluobčany," vyjádřil se Jan Vozábal, ředitel Městského divadla Český Krumlov, které akci spolupořádá.

„Sdružení podnikatelů v cestovním ruchu chce samozřejmě přispět k rozvoji lidových tradic a v rámci zimní sezony nabídnout občanům a návštěvníkům Českého Krumlova další možnost kulturně společenského vyžití. Naším cílem je přispět k rozvoji Českého Krumlova nejen v hlavní turistické sezoně. Masopustní veselice v Pivovarské zahradě je naší první společnou akcí a já věřím, že v budoucnu budou další společné akce následovat," sdělil předseda Sdružení podnikatelů v cestovním ruchu Jaromír Boháč.

Program Krumlovského masopustu 2010

Odkazy

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: