aktualizováno 16. 12. 2009

Zlatý adventní víkend v Českém Krumlově

aktualizováno 16. prosince 2009

Poslední, zlatý adventní víkend vdechne do Českého Krumlova dobročinnou atmosféru a přinese mimo jiné i Českou mši vánoční nebo společné zpívání u vánočního stromu. V městském útulku se konají v pátek Psí Vánoce, v zámecké Jízdárně v sobotu Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby v podání Smyčcového orchestru Český Krumlov a v městském divadle v neděli odehrají pohádku O Perníkové chaloupce. Tradiční adventní neděle na náměstí Svornosti bude během zlaté neděle v duchu mezinárodního zpívání Tiché noci u vánočního stromu a také poslední možnosti, jak nakoupit na vánočním jarmarku.

Kompletní program Adventu a Vánoc 2009 v Českém Krumlově je zveřejněn na www.ckrumlov.cz/advent2009.

 

Pátek 18. prosince od 13 do 18 hodin, v městském útulku v Kaplické ulici
Psí Vánoce

O Vánocích se v Českém Krumlově nezapomíná ani na opuštěné pejsky. Psí Vánoce v městském útulku pořádá Odbor životního prostředí a zemědělství Městského úřadu Český Krumlov 18. prosince. „Kdokoli, kdo má rád zvířata, může přijít do útulku a potěšit psí kamarády, kteří ztratili svého pána a přinést jim něco dobrého na zub nebo přispět do kasičky útulku," pozvala všechny vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství Vlasta Horáková. Opuštěným pejskům je možné přinést krmení, nebo přispět finančně - kdykoli přímo v útulku nebo na konto útulku č.ú.: 19-221 241/0100, VS: 9616.

Na Psí Vánoce pořádala sbírku i školská rada při Základní škole T. G. Masaryka v Českém Krumlově ve spolupráci s pedagogickým sborem. Výtěžek sbírky předají žáci v útulku v pátek v 15 hodin. V loňském roce žáci a učitelé přispěli částkou 6 155 Kč. Finanční a věcné dary předají rovněž žáci ZŠ Kaplická a ZŠ Plešivec.

Již druhým rokem se k dobročinné akci v městském útulku připojí i podnikatelé, kteří věnují na péči o opuštěná zvířata finanční prostředky. „Dříve jsem působila ve školské radě Základní školy T. G. Masaryka, která každoročně organizuje sbírku pro útulek. Teď se snažím podporovat útulek i prostřednictvím vlastní firmy a dalších spřátelených podnikatelů, sama mám doma tři zvířata z městského útulku a dobře vím, jak tito opuštění tvorové potřebují naši pomoc," sdělila Petra Sternadová ze společnosti Profi-Service s.r.o. V letošním roce podpoří společnosti Profi-Service, Grass Czech a Sodexo městský útulek finanční hotovostí ve výši 15 tisíc Kč a krmením pro psy.

Sobota 19. prosince od 19:30, Zámecká Jízdárna
Hej mistře - Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby

Oblíbenou Českou mši vánoční Jana Jakuba Ryby Hej mistře odehraje Smyčcový orchestr Český Krumlov a jeho host pěvecký sbor Česká píseň Prachatice. V prvé polovině zazní Koncertantní symfonie pro kontrabas, violu a orchestr K. Ditterse von Dittersdorfa. Sólové party: kontrabas Petr Vyroubal, viola Aleš Křivský. Dirigent: Martin Peschík, Sbormistr: Václav Kraus.

Neděle 20. prosince 15 hodin, Městské divadlo
Divadlo Duha Polná - O Perníkové chaloupce

Dramatizace známé pohádky Boženy Němcové prostřednictvím zajímavého ztvárnění a osobitého hereckého projevu. Představení je provázeno scénickou hudbou a veselými písničkami. Délka představení bude cca 55 minut, vstupné 50 Kč.

Neděle 20. prosince 17 hodin, náměstí Svornosti
Společné zpívání u vánočního stromu

Každoročně se českokrumlovští občané scházejí o poslední adventní neděli na náměstí Svornosti, aby si společně zazpívali Tichou noc. Tichou noc v různých světových jazycích si společně s občany města všech národností zazpívají Sam Korčák, David Rajdl, Zdeněk Novotný nebo Josef Papoušek. Program zpestří také děti z českokrumlovských mateřských a základních škol.

 

Čtvrtek 17. prosince od 18 hodin, Jezuitský sál Hotelu Růže
Nesem Vám noviny

 

Předvánoční koncert Jihočeské komorní filharmonie a pěveckých sborů Brumlíci a Medvíďata.  

Čtvrtek 17. prosince od 17 hodin, Městské divadlo - zkušebna

Malá vánoční besídka Krumlovských pištců láká návštěvníky k poslechu a zazpívání si vánočních písní a koled s Písklaty, Pážaty i Přípravkou.

 

Čtvrtek 17. prosince od 18 hodin, Sál Základní umělecké školy
Vánoční koncert žáků ZUŠ

 

Pátek 18. prosince od 19 hodin, Hotýlek a hospoda U Malého Vítka
Zrcadla

Tradiční předvánoční koncert skupiny Zrcadla spojený se zdobením perníku si návštěvníci užijí U Malého Vítka. Rodiny s dětmi jsou vítány, vstup je volný.

Neděle 20. prosince 15 hodin, Jezuitský sál Hotelu Růže
Čas radosti, veselosti

Předvánoční zpívání Medvíďat a hostů

 

Příští týden se můžete těšit na Živý betlém, Štědrý den, Medvědí Vánoce a Svatý Silvestr.

 

Kompletní program Adventu a Vánoc 2009 v Českém Krumlově najdete na webových stránkách http://www.ckrumlov.cz/advent2009

Generálním partnerem Adventu a Vánoc v Českém Krumlově je Budějovický Budvar, n. p.

Hlavními partnery Adventu a Vánoc v Českém Krumlově jsou Česká centrála cestovního ruchu - Czech Tourism, Schwan Cosmetics CR, s. r. o., Grass Czech, s. r. o.

Partnery akce jsou Raiffeisenbank, a. s. a Hotel Bellevue.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov