aktualizováno 10. 12. 2009

Třetí adventní víkend v Českém Krumlově

10. prosince 2009

Zahájení charitativních bleších trhů a koncert pro dětský domov, oslava svátku svaté Lucie, adventní koncert Krumlovského komorního orchestru, pohádka Vánoce za časů našich prababiček nebo Ježíškův poštovní úřad u zlatého anděla - to jsou lákadla třetího adventního víkendu v Českém Krumlově. Předposlední víkend před Vánoci bude v Českém Krumlově zejména v duchu hudby a několika koncertů, charitativní akce a Ježíškovy pošty na náměstí Svornosti. Kompletní program Adventu a Vánoc 2009 v Českém Krumlově je zveřejněn na www.ckrumlov.cz/advent2009.

Sobota 12. prosince od 16 hodin, Na Ostrově
Od svaté Lucie ke Svaté noci

Oživení zapomenutých zvyků a připomenutí svátku netradičního patrona si v českokrumlovském adventním programu pomalu nachází své místo. Stejně jako vloni bude malý happening a průvod městem spojen s oslavou svátku svaté Lucie. „Stejně jako vloni bude občanské sdružení Společenství Kalamandra ve spolupráci s Městským divadlem organizovat tento happening. Během něj nejen umělci, ale širší veřejnost vytvoří atypický plstěný obraz, který bude zapřažen na válci za koněm a vláčen po městě. Originální umělecké dílo pak bude vysušeno a zarámováno," dodal ředitel Městského divadla Jan Vozábal.

Sobota 12. prosince - středa 23. prosince, 10 - 19 hodin
Charitativní bleší trh v Travellers´hostel

V sobotu 12. Prosince bude zahájen bleší trh v Travellers´hostelu. Od 1 listopadu je v recepci hostelu pořádána sbírka nepotřebných věcí a příspěvků. Příspěvky od dárců včetně nových autorských výrobků místních i vzdálených tvůrců budou prodávány do 23. prosince. Výtěžek sbírky a výtěžek z prodeje bude opět věnován Dětskému domovu v Horní Plané. Za předchozí dva ročníky akce bylo vybráno celkem 102 tisíc Kč. Bližší informace na 380 711 345, 731 564 144 nebo krumlov@travellers.cz.

Sobota 12. prosince, 17 hodin
Charitativní koncert ve prospěch Dětského domova v Horní Plané

Sbírku pro Dětský domov v Horní Plané a burzu věcí z blešího trhu doplní charitativní koncert v Travellers‘ hostelu.

Neděle 13. prosince, 15 hodin
Představení pro děti v Městském divadle

Studio dell´arte České Budějovice: Vánoce za časů našich prababiček aneb Jak se v Čechách strašívalo.

Předvánoční čas byl odedávna nejtajemnějším obdobím roku, opředeným starými pohanskými zvyky a pověrami. Z těchto starých obyčejů dnes známe už jen zlomek. A některé z nich si trochu připomeneme a oživíme. Režie: K. Melenová, výprava: T. Halama, kostýmy: K. Melenová, hudba: L. van Beethoven, loutky: M. Dordová, K. Melenová. Hrají, zpívají a improvizují: Stanislava Kočvarová a Sylva Malinková. Délka představení cca 60 minut, vstupné: 50 Kč

Neděle 13. prosince, 15 - 17 hodin, od 17 hodin Ježíškova pošta
Ježíškův poštovní úřad u Zlatého anděla, Ježíškova pošta

I v letošním roce můžete zaslat dopis Ježíškovi prostřednictvím vánočních pošťáků pana Kolbaby a pana Zimy. Chcete zjistit, co si zpívají pošťáci o Vánocích, mají na úřadě také stromeček a dávají si dárky? Existuje tajemné osazenstvo poštovního úřadu, a jak si krátí čas do příchodu Vánoc? Funguje videoprojektor i v třeskuté zimě? Na tyto, i jiné otázky, odpoví herci Českokrumlovské scény v inscenaci dle scénáře Jaromíra Hrušky.

Neděle 13. prosince, 17:30 hodin, Kostel Božího těla, Klášter Rytířského řádu křižovníků s červenou hvězdou, Latrán
Adventní koncert Krumlovského komorního orchestru

Program: Guiseppe Torelli: Vánoční koncert pro smyčce, Guiseppe Torelli: Concerto in D pro trubku a orchestr, Antonio Vivaldi: Concerto grosso pro dvoje housle a smyčcový orchestr, J.F. Linek: Koncert pro varhany a smyčcový orchestr, J. Krček: Vánoční koledy. Vstupné dobrovolné.

Další koncerty během stříbrného adventního víkendu:

Sobota 12. prosince od 18 hodin - Muzeum stavebních dějin a řemesel, DUODAM - Klára Ferenczi (kytara), Šárka Havlíková (flétna). Adventní koncert komorní hudby. Program: J.S.Bach,  .Ch.Pepusch, M.Bevilacqua, H.Villa-Lobos, M.Tesař aj. Vstupné dobrovolné.

 Sobota 12. prosince od 20 hodin - Divadelní klub Ántré - Robert Bazar trio a Dan Bárta. Společný koncert nejlepšího českého jazzového tria a nejlepšího českého zpěváka. Vstupné: 250/290 Kč.

 

 

Příští týden se můžete těšit na Psí Vánoce v městském útulku, Českou mši Vánoční Hej mistře Jana Jakuba Ryby, besídku Krumlovských pištců, pohádku O Perníkové chaloupce a společné zpívání u vánočního stromu.

Kompletní program Adventu a Vánoc 2009 v Českém Krumlově najdete na webových stránkách http://www.ckrumlov.cz/advent2009

 

 

Generálním partnerem Adventu a Vánoc v Českém Krumlově je Budějovický Budvar, n. p.

Hlavními partnery Adventu a Vánoc v Českém Krumlově jsou Česká centrála cestovního ruchu - Czech Tourism, Schwan Cosmetics CR, s. r. o., Grass Czech, s. r. o.

Partnery akce jsou Raiffeisenbank, a. s. a Hotel Bellevue.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov