aktualizováno 10. 12. 2009

Vydejte se na virtuální prohlídku Českým Krumlovem

10. prosince 2009

Google mapy - Street ViewNa začátku prosince spustila společnost Google mapové zobrazení Českého Krumlova v detailní panoramatické vrstvě Street View. Tento způsob zobrazení je poslední detailní vrstvou v mapách, respektive zobrazení v nejmenším měřítku. Uživatel Google map má možnost procházet se centrem Českého Krumlova podobně, jako by stál na ulici a rozhlížel se kolem sebe. Street View poskytuje uživatelům 360° horizontální a 290° vertikální panoramatický pohled na konkrétní místa v mapách Google (www.googlemaps.com). Česká republika je třináctou zemí zapojenou do tohoto projektu. Virtuální procházku je možné podniknout například po Praze, dálnici D1, Olomouci, Ostravě, Berouně nebo Poděbradech.

Snímání do speciální vrstvy map probíhalo na konci srpna. Město detailně natáčela speciální tříkolka s visutou kamerou. Společnost Google sbírá fotografie reality pomocí speciálních kamer a zařízení, které zachycují dané místo a přiřazují mu GPS souřadnice pro přesnou lokalizaci. Jakmile jsou jednotlivé ulice a města nasnímány, spojí se získané informace dohromady a vytvoří 360° panorama. Obličeje a státní poznávací značky jsou kvůli ochraně osobních údajů rozostřeny, aby je nebylo možné identifikovat.

Pomocí inovativního zobrazení v mapách mohou lidé ve svém počítači nebo mobilním telefonu s připojením na internet procházet různými městy a různými krajinami a prohlížet si jejich prostředí. Mapy je možné propojit s moderními technologiemi a usnadnit si navigaci v terénu nebo odkázat známé nebo zákazníky například na vlastní dům nebo restauraci.

Projekt Street View byl spuštěn v květnu 2007 a jeho hlavním cílem bylo přiblížit uživatelům svět pomocí obrázků. Původně se pokrytí omezovalo pouze na pět amerických měst.  Krajina byla tehdy snímána pomocí kamer umístěných v dodávce. Následně se pro zachycení reality začala využívat osobní auta nebo speciální tříkolky pro nasnímání hůře dostupných míst. Od roku 2007 se projekt Street View rozrostl o další města, ulice, národní parky a cyklostezky. V současnosti je k dispozici pro více než tucet států na celém světě nejen v Severní Americe, ale i v Evropě a v asijsko-pacifickém regionu.

Více informací o službě Street View získáte například ve Wikipedii http://en.wikipedia.org/wiki/Google_Street_View.

Google mapy - Street View  Google mapy - Street View

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: