aktualizováno 27. 11. 2009

Zahájení adventu v Českém Krumlově

27. listopadu 2009

Otevření vánočního jarmarku, vánoční inscenace pro děti v městském divadle, hudebně poetické zahájení adventu a slavnostní rozsvícení vánočního stromku na náměstí Svornosti - to jsou lákadla prvního adventního víkendu v Českém Krumlově. Kompletní program Adventu a Vánoc 2009 v Českém Krumlově je zveřejněn na www.ckrumlov.cz/advent2009.

Neděle 29. listopadu od 17 hodin
Hudebně poetické otevření adventu spojené s rozsvícením vánočního stromu

Advent ekumenicky zahájí a požehnání pronese českokrumlovský vikář Václav Pícha a duchovní Církve československé husitské Lubomír Braný, starosta města Luboš Jedlička slavnostně rozsvítí vánoční strom. O hudební doprovod slavnostního podvečera se postará českokrumlovský Městský pěvecký sbor Perchta. Vánoční jedle letos měří 11 metrů a pochází od rodiny Mráčkových z Mojného.

Neděle 29. listopadu od 15 hodin
Představení pro děti v Městském divadle - Divadelní agentura Koráb, Brno: Betlém

Vánoční inscenace Divadla Koráb s názvem Putování za hvězdou je adaptací klasického biblického příběhu o hvězdě zvěstující příchod Mesiáše. Vstupné je 50 Kč. Podle ředitele městského divadla Jana Vozábala jsou nedělní pohádky branou do světa pohádkových bytostí, tradičních i netradičních adventních bájí a příběhů o Vánocích.

Pátek 27. listopadu - neděle 29. listopadu, od 10 do 18 hodin
Vánoční jarmark 

Stavba adventních trhů v Českém Krumlově 2009

Zahájení tradičního vánočního jarmarku s nabídkou řemeslných výrobků a oblíbeného vánočního zboží dokreslí krásnou předvánoční atmosféru adventu v Českém Krumlově. Letošní jarmark bude poprvé doprovázen hudbou a zajímavými vystoupeními bez přesného harmonogramu. „K oživení adventních trhů přispějí přátelská setkání a muzicírování českokrumlovských kapel a muzikantů na náměstí," nastínil Vozábal.

„Adventní trhy nebudou pouze o tradičním zboží, vánočních dekoracích, cukroví, či českých koblížcích, ale přijede k nám i prodejce francouzských lahůdek a velkých krájených sýrů ze Švýcarska. Dohromady bude na náměstí kolem 20 stánků. Vánoční nápoje jako punč, svařené víno nebo horká čokoláda provoní i okolní uličky náměstí. Všechny srdečně zvu," sdělila organizátorka trhů Hana Pelzová.

Příští týden se můžete těšit na Mikulášskou nadílku, Pohádku o hračkách, Zpívání u vánočního stromu nebo na Koncert pro město Základní umělecké školy Český Krumlov.

Kompletní program Adventu a Vánoc 2009 v Českém Krumlově najdete na webových stránkách http://www.ckrumlov.cz/advent2009

Generálním partnerem Adventu a Vánoc v Českém Krumlově je Budějovický Budvar, n. p.

Hlavními partnery Adventu a Vánoc v Českém Krumlově jsou Česká centrála cestovního ruchu - Czech Tourism, Schwan Cosmetics CR, s. r. o., Grass Czech, s. r. o.

Partnery akce jsou Raiffeisenbank, a. s. a Hotel Bellevue.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: