aktualizováno 27. 11. 2009

Zahájení adventu v Českém Krumlově

27. listopadu 2009

Otevření vánočního jarmarku, vánoční inscenace pro děti v městském divadle, hudebně poetické zahájení adventu a slavnostní rozsvícení vánočního stromku na náměstí Svornosti - to jsou lákadla prvního adventního víkendu v Českém Krumlově. Kompletní program Adventu a Vánoc 2009 v Českém Krumlově je zveřejněn na www.ckrumlov.cz/advent2009.

Neděle 29. listopadu od 17 hodin
Hudebně poetické otevření adventu spojené s rozsvícením vánočního stromu

Advent ekumenicky zahájí a požehnání pronese českokrumlovský vikář Václav Pícha a duchovní Církve československé husitské Lubomír Braný, starosta města Luboš Jedlička slavnostně rozsvítí vánoční strom. O hudební doprovod slavnostního podvečera se postará českokrumlovský Městský pěvecký sbor Perchta. Vánoční jedle letos měří 11 metrů a pochází od rodiny Mráčkových z Mojného.

Neděle 29. listopadu od 15 hodin
Představení pro děti v Městském divadle - Divadelní agentura Koráb, Brno: Betlém

Vánoční inscenace Divadla Koráb s názvem Putování za hvězdou je adaptací klasického biblického příběhu o hvězdě zvěstující příchod Mesiáše. Vstupné je 50 Kč. Podle ředitele městského divadla Jana Vozábala jsou nedělní pohádky branou do světa pohádkových bytostí, tradičních i netradičních adventních bájí a příběhů o Vánocích.

Pátek 27. listopadu - neděle 29. listopadu, od 10 do 18 hodin
Vánoční jarmark 

Stavba adventních trhů v Českém Krumlově 2009

Zahájení tradičního vánočního jarmarku s nabídkou řemeslných výrobků a oblíbeného vánočního zboží dokreslí krásnou předvánoční atmosféru adventu v Českém Krumlově. Letošní jarmark bude poprvé doprovázen hudbou a zajímavými vystoupeními bez přesného harmonogramu. „K oživení adventních trhů přispějí přátelská setkání a muzicírování českokrumlovských kapel a muzikantů na náměstí," nastínil Vozábal.

„Adventní trhy nebudou pouze o tradičním zboží, vánočních dekoracích, cukroví, či českých koblížcích, ale přijede k nám i prodejce francouzských lahůdek a velkých krájených sýrů ze Švýcarska. Dohromady bude na náměstí kolem 20 stánků. Vánoční nápoje jako punč, svařené víno nebo horká čokoláda provoní i okolní uličky náměstí. Všechny srdečně zvu," sdělila organizátorka trhů Hana Pelzová.

Příští týden se můžete těšit na Mikulášskou nadílku, Pohádku o hračkách, Zpívání u vánočního stromu nebo na Koncert pro město Základní umělecké školy Český Krumlov.

Kompletní program Adventu a Vánoc 2009 v Českém Krumlově najdete na webových stránkách http://www.ckrumlov.cz/advent2009

Generálním partnerem Adventu a Vánoc v Českém Krumlově je Budějovický Budvar, n. p.

Hlavními partnery Adventu a Vánoc v Českém Krumlově jsou Česká centrála cestovního ruchu - Czech Tourism, Schwan Cosmetics CR, s. r. o., Grass Czech, s. r. o.

Partnery akce jsou Raiffeisenbank, a. s. a Hotel Bellevue.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov