aktualizováno 25. 11. 2009

Hřiště na Horní Bráně se otevírá díky podpoře od Jaderné elektrárny Temelín

25. listopadu 2009

Město Český Krumlov získalo na výstavbu dětského hřiště u rybníka na Horní Bráně finanční příspěvek ve výši 1 milionu Kč od společnosti ČEZ, a.s. Ze svého rozpočtu investovalo město 592 tisíc korun. Od října letošního roku se tak v oblíbené odpočinkové zóně objevila řada herních prvků včetně horolezecké stěny pro děti od 6 do 14 let. Slavnostní otevření se koná v pondělí 30. Listopadu od 9 hodin. Za město Český Krumlov otevře hřiště starosta Luboš Jedlička a za společnost ČEZ zástupce ředitele JE Temelín Antonín Ješátko. Výstavbu a projekt nového hřiště koordinoval Odbor investic Městského úřadu Český Krumlov a dceřiná společnost města PRO - SPORT ČK o.p.s. Dodavatelem herních prvků byla prachatická firma Onyx Wood spol. s r.o. Horolezeckou stěnu instalovala společnost Vít Novák z Plané nad Lužnicí.

„Investice do našich dětí se vždy vyplatí. Ať je to do školských zařízení nebo do dětských hřišť pro naše nejmladší spoluobčany. Je to oblast, kterou jsme si dali jako prioritu celého volebního období. Jsem rád, že velká energetická firma podpořením projektu výstavby již druhého dětského hřiště v Českém Krumlově dodá „energii" našim dětem," říká starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička.

„Hřiště na Horní Bráně je koncipované jako fitness centrum a sportoviště na čerstvém vzduchu. V síťové pyramidě děti procvičí rovnováhu, v dřevěné věži pak mohou posilovat, cvičit koordinaci nebo si odpočinou na skluzavce. Horolezecká stěna je pak lákadlem pro mladé adrenalinové nadšence. Víkendové teplé počasí ukázalo, že o nové hřiště je velký zájem. Hřiště tak zvládlo zatěžkávací zkoušku, " sdělil ředitel společnosti PRO - SPORT Martin Tomka.

V letošním roce by měla být dokončena ještě dvě menší hřiště v Nových Domovech a na Vyšehradě. Podle dlouhodobého koncepčního plánu společnosti PRO - SPORT představuje hřiště u rybníka první etapu dětských hřišť na Horní Bráně. „Pro menší děti plánujeme v budoucnosti postavit ještě další hřiště, které bude propojené s Hornobranským rybníkem a umožní dětem hrát si jak na suchu, tak ve vodě," upřesnil Tomka. Město usiluje o revitalizaci území kolem rybníka na Horní Bráně a o vytvoření rekreační zóny přímo v Českém Krumlově.

 V loňském roce společnost ČEZ podpořila prostřednictvím Nadace ČEZ vznik Oranžového hřiště na českokrumlovském sídlišti Za Nádražím. „Ještě letos budou na jihu Čech otevřena hřiště ve Vimperku a v Boršově nad Vltavou. Od příštího roku si tak budou moci jihočeské děti hrát na 27 hřištích vybudovaných s podporou společnosti ČEZ nebo Nadace ČEZ," doplňuje Antonín Ješátko a dodává: „Finanční prostředky měst jsou v této oblasti poměrně omezené. V éře počítačů je důležité vytvořit dětem podmínky pro pohyb na čerstvém vzduchu. A je dobře, že představitelé jihočeských měst si to uvědomují." (ja)

Hřiště na Horní Bráně (11/2009)

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: